ישראל הודיעה כי לא תשתף פעולה עם ועדת החקירה של האו"ם ל"שומר החומות" - 0404
ישראל הודיעה כי לא תשתף פעולה עם ועדת החקירה של האו חדשות RIA, ויקיפדיה

ישראל הודיעה כי לא תשתף פעולה עם ועדת החקירה של האו"ם ל"שומר החומות"

ישראל שלחה היום (חמישי) מכתב לגוף שהוקם על ידי המועצה לזכויות אדם של האו"ם לחקירת מבצע "שומר החומות" והודיעה כי לא תשתף פעולה עם הגוף בניסיונותיו לחקור את ההתנהלות הישראלית בזמן המבצע ואף לא תאפשר את כניסת חבריו ארצה, וזאת משום שחברי הוועדה הם תומכי BDS הנגועים בעמדות אנטי ישראליות מובהקות.

דורית הרשקוביץ, סגנית דובר משרד החוץ, מסרה: "היום אמרנו בקול רם את מה שכולם יודעים כבר מזמן, וועדת החקירה שהוקמה לאחר מבצע 'שומר החומות' מוטה כנגד ישראל. לכן, ישראל לא תשתף איתה פעולה ולא תאפשר את כניסת חברי הוועדה לישראל.

פשוט אין סיבה להאמין שישראל תקבל יחס סביר, שוויוני ולא מפלה מהמועצה, או מוועדת החקירה שמינית להוביל. ישראל מקיימת מגעים תכופים וקבועים עם מגוון רחב של גופי זכויות אדם בינלאומיים, כחלק ממחויבותה לשלטון החוק וקידום זכויות האדם. יחד עם זאת, אנו מצפים מגופים כאלה לפעול בתום לב ולא בשירות סדר יום פוליטי שנקבע מראש. למרבה הצער, כל זה לא ניתן לצפות מה- COI.

אולי הסיפור החשוב מכולם, וכפי שתועד בהרחבה, הוא שכל שלושת חברי הנציבות, כולל בעצמך, נקטו שוב ושוב עמדות פומביות ועוינות נגד ישראל בנושא שהם נקראים לחקור 'באופן עצמאי וללא משוא פנים'. לפיכך, אתם ידועים בכך שאתם תומכים באופן אישי באג'נדה אנטי-ישראלית ובהצהרות אנטי-ישראליות רבות, כולל הוצאת דיבה מבישה המשווה את ישראל לאפרטהייד בדרום אפריקה, וכן תמיכה בקמפיין ה-BDS הרדיקלי נגד ישראל.

מר קוטארי, באופן מחריד, השתמש במונחים כמו 'טיהור אתני" ו'טבח' ביחס לפעולות ישראליות. באופן מוזר, שום דבר מן המידע הנ"ל אינו מופיע בביוגרפיה הרשמית של חברי הנציבות, כפי שפורסם באתר האינטרנט של COI.
    
חברים בגוף מונו משום שהוכתמו בהטיה, ובהתבסס על ההיסטוריה שלהם של אקטיביזם והאשמות עוינות נגד ישראל, כדי להבטיח תוצאה ממניעים פוליטיים המותאמת מראש. על חשבון הסיוע לקורבנות הפרות חמורות של זכויות האדם ברחבי העולם, המועצה לזכויות אדם גורמת, באמצעות הקמת הגוף, לבזבוז משאביה ואמינותה, ובכך נוטשת כל טענה מתקבלת על הדעת לעצמאות ופועלת תוך משוא פנים, והכל בשירות תעמולה אנטי-ישראלית. אין פלא שישראל, וכל מי שבאמת אכפת לו מזכויות האדם ומשלטון החוק, יתייחסו להקמת ה-COI, לתפקודו ולממצאיו בהתאם". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]