הותר לפרסום: מחבל הורשה להיכנס לישראל לטיפול רפואי וניצל זאת להעביר מידע מודיעיני לחמאס - 0404
הותר לפרסום: מחבל הורשה להיכנס לישראל לטיפול רפואי וניצל זאת להעביר מידע מודיעיני לחמאס ארגון הטרור חמאס

הותר לפרסום: מחבל הורשה להיכנס לישראל לטיפול רפואי וניצל זאת להעביר מידע מודיעיני לחמאס

מחבל מעזה קיבל אישור כניסה לישראל על מנת לקבל טיפול רפואי, וניצל זאת להעביר מידע מודיעיני לחמאס.

השב״כ והמשטרה לכדו את המחבל בחודש שעבר והוא הובא לחקירה.

בחקירה עלה כי בשנת 2009 גוייס לזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס, ובמסגרת פעילותו בארגון לקח חלק בהכשרות ופעילויות צבאיות כנגד מדינת ישראל ואף פעל במסגרת מנגנון חשאי של הארגון (הביטחון הכללי).

פעילותו בחמאס והידע הרב לו נחשף הנדון הביאו לחקירה ייחודית אשר חשפה מודיעין רב אודות ארגון החמאס ובין היתר, אודות מיקומי מנהרות, מצבורי אמל"ח ואיתורים צבאיים מהם פועל הארגון.

עוד עלה בחקירה בשב״כ כי הוא ניצל את שהותו בישראל לטובת העברת מידע מודיעיני למפקדיו במנגנון הביטחון של חמאס (הבטכ"ל), תוך כדי ניסיונות שלא צלחו לגיוס נוספים לפעילות טרור בהכוונת חמאס.

כתב אישום יוגש נגדו בימים הקרובים.

חקירה זו, אשר מתווספת לחקירות קודמות שבוצעו בתקופה האחרונה, חושפת פעם נוספת את הניצול הציני אותו עושה ארגון החמאס, ובתוך כך הבטכ"ל ומנגנוני הביטחון החשאיים שלה, תוך שימוש באישורים ההומניטריים הניתנים לתושבי עזה על ידי שר הביטחון, בני גנץ, ובאישורו של נפתלי בנט, לטובת קידום פעילות טרור בישראל.

יצוין כי אך לאחרונה הרחיב גנץ באופן משמעותי את מספר היתרי הכניסה לישראל כחלק מהמאמץ לשיפור המצב הכלכלי אזרחי ברצועת עזה.

 

 

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]