שוטרי מחוז צפון סיכלו פיצוץ מכונית בה ישב ילד - חוליית החיסול נלכדה - 0404
שוטרי מחוז צפון סיכלו פיצוץ מכונית בה ישב ילד – חוליית החיסול נלכדה

שוטרי מחוז צפון סיכלו פיצוץ מכונית בה ישב ילד – חוליית החיסול נלכדה

בלשי ימ"ר צפון שהיו במעקב אחרי עבריינים מוכרים זיהו פעילות חשודה של חבורת עבריינים יריבה בסביבתם, השוטרים החליטו לעצור את הרכב שהיה ממוגן ירי, לפני שיגיע לאיזור הומה אדם, בשל חשש שהוא מולכד, יושבי הרכב בהם נער בן 14 ניצלו.

חבלני מחוז צפון שהוזנקו לזירה איתרו בסיוע כלב גישוש מטען רב עצמה מוסלק מתחת לרכב ונטרלו אותו תוך שימוש ברובוטי חבלה ואמצעים נוספים, בדיקת המטען העלתה שהוא מופעל מרחוק ונועד לחסל את יושבי הרכב הממוגן, בשל גודלו, אם היה מתפוצץ, גם עוברי אורח חפים מפשע היו נפגעים באורח קשה, ברכב נמצא גם מכשיר מעקב gps שהוצמד אליו על ידי המתנקשים.

5 חשודים נעצרו לאחר מצוד בשני כלי הרכב. ברכבי המתנקשים נתפסו פאות, לבוש נשים, כפפות, כובעי גרב ומסכות. בלשי ימ״ר צפון הבינו כי גורמים נוספים מעורבים בניסיון החיסול המשיכו בחקירה תוך הפעלת אמצעים טכנולוגים מתקדמים ואיתרו את דירת המסתור של הכנופיה, במקום נמצאו רחפן, אמצעי איכון, ציוד טכנולוגי מתקדם למעקב, ציוד להפעלה מרחוק של מטענים ואמצעי תצפית מתקדמים. בדירה נעצרו עוד 3 מחברי החולייה. כמו כן אותר רכב נוסף בו נמצאו רובי סער מסוג m16 וקלצניקוב. בחיפושים נוספים אותרו, 5 כלי נשק נוספים, רימוני רסס, לבנות חבלה וכמות גדולה של תחמושת, עוד שני חשודים נעצרו.

מפקד מחוז צפון, ניצב שמעון לביא :"מטען גדול שאם היה מתפוצץ בהמשך נתיב נסיעתו של הרכב היה עלול לגרום לפגיעה בחפים מפשע, ובודאי להרוג את שלושת יושבי הרכב ביניהם קטין בן 14. השוטרים שלנו עצרו את הרכב תוך סיכון ממשי מכיוון שהרכב היה עלול להתפוצץ בכל רגע, פעילות מהירה הביאה למעצרם של כל 10 המעורבים בניסיון ההתנקשות, גם בשני כלי הרכב בהם עקבו אחר הקורבן וגם בדירת המסתור שנחשפה. מדובר בארוע מורכב שאם לא פעלנו היה בוודאות מסתיים בפיצוץ, אבדות בנפש, ואף פגיעה באזרחים לא מעורבים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]