ח''כ אופיר כץ: "כל מי שהצביע נגד, כאילו הוא עצמו זרק אבן על יהודי" | צפו - 0404

ח"כ אופיר כץ: "כל מי שהצביע נגד, כאילו הוא עצמו זרק אבן על יהודי" | צפו

הטרור הערבי בארצנו חוגג עם אלפי פיגועי אבנים מידי חודש ברחבי ארצנו, אך ממשלת בנט-עבאס בחרה להפיל את הצעת החוק של ח"כ אופיר כץ שנועדה להגן על הקורבנות מפני המחבלים.

הצעת החוק שביקשה להחמיר את הענישה למיידי אבנים וחפצים לעבר כלי תחבורה, נפלה הערב (רביעי) בעקבות התנגדות הקואליציה שהראתה לכולם כמה אכפת לה מהאזרחים.

הצעת החוק מחדשת ומקבעת הוראת שעה שקידמה בעבר איילת שקד, אשר קובעת כי ייגזר על אדם שיורשע ביידוי אבנים, בקבוק תבערה או כל חפץ אחר לעבר כלי או נתיב תחבורה, עונש מינימום בגובה של חמישית מהעונש המירבי – עשר או עשרים שנים.

על פי מחקר שביקש חבר הכנסת כץ ממרכז המחקר והמידע של הכנסת, כיום, רק 1% מהתיקים שנפתחים מסתיימים במאסר, ומתוכם 93% יושבים שנה ופחות.

חבר הכנסת אופיר כץ: "למה שמחבלים שזורקים אבנים ובקבוקי תבערה יפסיקו לנסות לרצוח יהודים? הפרקליטות ובתי המשפט מסדרים להם כמה שבועות או חודשים של קייטנה בכלא, עם תשלום מהרשות הפלסטינית, והם חוזרים לכפר כמו גיבורים! איך הם יורתעו? ועכשיו הם קיבלו לגיטימציה מחברי הכנסת בקואליציה.

הקואליציה הזו מאתגרת את המושג נצח ישראל ברמה היום יומית. זו החובה שלנו לשמור על בטחונם של אזרחי ישראל, כל מי שהצביע נגד, כאילו הוא עצמו זרק אבן על יהודי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]