משפחת דימנטמן עלתה לחומש וכתבה אותיות ראשונות בספר התורה שנתרם לזכרו - 0404
משפחת  דימנטמן עלתה לחומש וכתבה אותיות ראשונות בספר התורה שנתרם לזכרו

משפחת דימנטמן עלתה לחומש וכתבה אותיות ראשונות בספר התורה שנתרם לזכרו

משפחות דימנטמן ואלק, ואתיה הגיעו לחומש לכתיבת אותיות ראשונות בספר התורה שנתרם לע"נ של יהודה. כתיבת ספר התורה היתה חשובה למשפחה שתיעשה דווקא בחומש, כדי לחזק את הישיבה כנגד הכוונות להרוס אותה.

הרב מוטי דימנטמן אביו של יהודה הי"ד אמר במעמד המרגש: "יהודה הבן היקר שלנו, כמה דקות לפני שירד מחומש ונרצח, סיים דף גמרא בסוף בסדר צהריים, דפק על הבימה ואמר לכולם, יש!! עשיתי סיום!! סיום על עוד דף!

אצל יהודה, כל דף היה בשבילו שמחה של סיום, וכביכול נראה שהוא כבר איננו, אבל ברוך ה' אנחנו רואים שזה לא נכון, יהודה פה איתנו, המשך הישיבה בחומש זה המשכו של יהודה בננו היקר, תחילת כתיבתה של ספר התורה פה בחומש, זה חלק מיהודה שלנו. מכאן, מחזקים את ישיבת חומש, שתמשיך בלימוד התורה שלה פה בחומש, ובכך נרגיש יותר שיהודה פה איתנו".

במעמד המרגש של כתיבת האותיות השתתפו גם פצועי הפיגוע וחבריו הרבים של יהודה ממשפחות ישיבת חומש והתלמידים. אחד הרגעים אשר גרמו לציבור להזיל דמעה היו כאשר אביה של אתיה ואביו של יהודה הי"ד כתבו את האותיות בעוד הנכד, דוד, בנו של יהודה נמצא על ברכיהם.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון התייחס לחשיבות הסדרת הישיבה: "עם ישראל רוצה לבנות את חומש. אנחנו יחד עם משפחת דימנטמן היקרה, עם אתיה אומרים לראש הממשלה אתה אחראי לתת את התשובה לרצח הזה, עם ישראל כולו, מתבייש שיש רצון וכוונה לא רק לא להסדיר את הישיבה אלא גם להוריד אותה מכאן, אף אחד לא יוכל לברוח מזה, ישיבת חומש תבנה מחדש – לזכר יהודה וכתשובה ציונית הולמת לרצח". 

בישיבת חומש הגיבו בהתרגשות במהלך האירוע: "אנחנו מרגישים שקשר הדמים שנכרת בין חומש לבין משפחת דימנטמן הוא קשר שטווה יהודה עוד בחייו. באהבתו ובמסירותו לחומש ולחבורת תלמידי הישיבה והמשפחות. אנחנו בטוחים שהקשר הזה ייתן כח לישיבה להמשיך לפעול עד לשינוי החלטת הממשלה בנוגע להרס הישיבה"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]