תושבי עוטף ירושלים לבנט: "תבהיר חד משמעי כי לא יינתן פרס לפורעי החוק" - 0404
תושבי עוטף ירושלים לבנט:

תושבי עוטף ירושלים לבנט: "תבהיר חד משמעי כי לא יינתן פרס לפורעי החוק"

פורום 'עוטף ירושלים' שיגר היום (שלישי) מכתב לבנט לקראת תגובת הממשלה לבג"צ בעניין המאחז הבלתי חוקי 'חאן אל אחמר', אשר צפוייה להנתן בעוד כשלושה שבועות. במכתב, דרש יו"ר הפורום בועז עידו בשם יישובי העוטף, כי ממשלת ישראל לא תיתן יד לפגיעה באינטרסים של ישראל באזור, הן באינטרסים הביטחוניים והן באינטרסים ההתיישבותיים.

בפתח המכתב, סיפרו התושבים על סיבת פנייתם "תושבי היישובים התאגדו לכדי פורום משותף הנקרא 'פורום עוטף ירושלים', וכולל בתוכו את תושבי כפר אדומים, אלון, נופי פרת, מצפה יריחו, מעלה מכמש ומצפה דני. הפורום הוקם לפני למעלה מעשור ע"י תושבים שראו יום יום את ההשתלטות הפלסטינית על אדמות מדינה ואת הבניה הבלתי חוקית על כביש מס 1 המוביל לירושלים הבירה. הפורום הצליח בפעילותו לעצור את הבניה כמעט לחלוטין, למרות אוזלת ידו של המנהל האזרחי ואי אמירה נחרצת מצד ממשלות ישראל", אמרו התושבים.

לדבריהם, הדיווחים על פשרה בנושא מיקומו של המאחז הבלתי חוקי מדאיגים מאוד "לאחרונה נדהמנו לשמוע דיווחים, כי ישנה אפשרות כי המאחז הבלתי חוקי חאן אל אחמר יועבר כ-300 מטר ממיקומו הנוכחי, למקום סמוך, תוך כוונה להשאירו באותו תא שטח הצמוד לכביש מספר 1, המחבר בין ירושלים הבירה לבקעת הירדן ולים המלח. אנו תקווה כי דיווחים אלו שגויים, וכי אין בכוונת הממשלה אשר תחת כהונתך לאפשר את המשך הפגיעה בציר הגישה לבירת ישראל ובאזור ירושלים. נזכיר כי ישנו פתרון בסמוך לאבו דיס אשר הושקעו בו משאבי עתק, וכי הוא עומד מוכן, וממתין לתושבי חאן אלאחמר", זעמו בפורום 'עוטף ירושלים'.

הם הזכירו לראש הממשלה בנט כי בעברו הלא רחוק הוא הוביל את המאבק לשמירה על אדמות המדינה "כמי שמכיר היטב את האתגריים באזורינו, כמי שראה בעבר במספר סיורים בסביבת בירת ישראל, את הבניה הפלסטינית הפרועה והבלתי חוקית באזורינו, אשר מטרתה לחנוק את ירושלים, ולפגוע בציר הגישה המרכזי ממזרח לבירת ישראל. וכמי אשר התבטא בהזדמנויות רבות בעניין החשיבות על השמירה על אדמות המדינה, על השמירה על האינטרסים הביטחוניים וההתיישבותיים בעוטף ירושלים, ועל החשיבות בשמירה על החוק והסדר אל מול הבניה הפרועה והבלתי חוקית".

בסיום מכתבם, דרשו תושבי היישובים כי המדינה תתעשת ולא תחלק פרסים לטרור ההשתלטות הבלתי חוקי "בעוד מספר שבועות על הממשלה להעביר את עמדתה לבג"צ, אנו תקווה כי עמדת המדינה אשר תוגש לבג"צ, תבהיר באופן חד משמעי, כי לא יינתן פרס לפורעי החוק, וכי המדינה תעמוד כחומה בצורה מול כלל הניסיונות לחנוק את ירושלים, להשתלט על אדמות מדינה, ולפגוע בציר מרכזי ואסטרטגי המוביל לבירת ישראל. כתושבי האזור נמשיך לפעול, ונעשה ככל שביכולתנו כדי לחזק את כלל הרשויות במלחמתם כנגד ההשתלטות הפלסטינים על אדמות המדינה, עם זאת, לא נוכל להסכים לפגיעה בביטחון האזור ובאינטרסים ההתיישבותיים והביטחוניים סביב בירת ישראל, ונפעל כנגד כל רצון להיכנע ולפגוע באינטרסים אלו", חתמו התושבים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]