מחאת האמהות על מות הנער אהוביה סנדק מגיעה לכנסת: "באות לזעוק שלא יקרה עוד אסון" - 0404

מחאת האמהות על מות הנער אהוביה סנדק מגיעה לכנסת: "באות לזעוק שלא יקרה עוד אסון"

המחאה על סגירת תיק החקירה בפרשת מותו של אהוביה סנדק ז"ל מגיעה לכנסת. מחר (שלישי) צפויות להגיע אמהות יחד עם אימו של אהוביה ז"ל, איילת סנדק, ל'מחאת האמהות' אל מול משכן הכנסת. במהלך המחאה ידרשו האמהות את העמדתם לדין של שוטרי ימ"ר ש"י אשר תיק החקירה בעניינם נסגר בהחלטתו של היועמ"ש לשעבר מנדלבליט.

לקראת המחאה, יצאה איילת סנדק בקריאה נרגשת לאימהות: "אני מזמינה אתכם מחר לעמוד יחד איתי ועם חברותיי מול כנסת ישראל. אנחנו נקיים מחאה וזעקה ונדרוש צדק לאהוביה. שלא יקרה עוד אסון מזעזע שכזה. שלא עוד משפחה תאבד את הילד שלה ואת האהוב שלה. אני קוראת לכן להצטרף אלינו. לאימהות שרוצות צדק לעם ישראל".

הרבנית רות בנימין הודיעה על הצטרפותה למחאה וקראה לנשים נוספות להגיע "נשים יקרות, הצטרפנה למאבק צדק לאהוביה. בצעדה שתתקיים נעשה יחד צדק לאהוביה ולכל הילדים שדמם הופקר. הם שווים פחות בעייני השלטונות, ואנחנו רוצים לזעוק ולהתפלל ולעשות הכל כדי שדברים כאלו לא יישנו וכדי שהצדק יצא לאור. לא ייתכן שהפושעים מסתובבים חופשי והילדים מואשמים".

מחאת האימהות תתקיים מחר בשעה 18:00 מול משכן הכנסת. המחאה מתקיימת על רקע ההחלטה של היועמ"ש לשעבר אביחי מנדלבליט לסגור את התיק כנגד השוטרים המעורבים בפרשת מותו של אהוביה סנדק. האימהות ידרשו לחזור מההחלטה ולפתוח מחדש את החקירה נגדם, ובנוסף לבטל את הגשת כתבי האישום נגד חבריו של אהוביה. לאחר המחאה תצא שיירת רכבים לכיוון קבר רחל למעמד תפילה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]