הסוף לפגיעה במטופלי דיאליזה: זו הצעת החוק שאושרה פה אחד בכנסת - 0404
הסוף לפגיעה במטופלי דיאליזה: זו הצעת החוק שאושרה פה אחד בכנסת פלאש 90

הסוף לפגיעה במטופלי דיאליזה: זו הצעת החוק שאושרה פה אחד בכנסת

היום (שני) אושר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת כי עובד הנעדר ממקום עבודתו בשל מחלה קשה המצריכה טיפול תקופתי, יהיה זכאי לדמי מחלה כבר מהיום הראשון.

החוק הוגש על ידי חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס יחד עם ח"כ נעמה לזימי ואושר פה אחד, ללא מתנגדים.

בחוק מוצע לקבוע כי עובד שחלה במחלה ממארת או מחלה המחייבת טיפול בדיאליזה, ובשל כך נעדר מעבודתו לצורך טיפול תקופתי או בדיקות תקופתיות, יהיה זכאי לקבל מהמעסיק דמי מחלה כבר מהיום הראשון להיעדרות, ובכלל זה בעד חלק מיום ההיעדרות.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "כיום חיים בישראל למעלה מ-200,000 חולי סרטן וכאלו שהחלימו ממחלת הסרטן. כמו כן, מדי שנה מתגלים בישראל כ-28,000 מקרים נוספים. בשנים האחרונות, הודות לשיפור בשיעורי הגילוי המוקדם ודרכי הטיפול במחלות הסרטן, חולים רבים מחלימים ממחלתם וחוזרים לשגרת חיים פעילה ולעבודה במשרה מלאה. ואולם, גם לאחר ההחלמה המטופלים מחויבים בביקורות הכרוכות באשפוז יום, או בטיפול יומי, בהתאם לסוג המחלה ולחומרתה.

עובד שהוא חולה כאמור אינו זכאי לדמי מחלה בעד היעדרות ככל שאינה מתמשכת יותר מיום אחד. גם בעת גילוי המחלה צפוי עובד להיעדר לצורך בדיקה חד-יומית בשל המחלה, ולא יהיה זכאי לדמי מחלה בעד היעדרויות אלה".

ח״כ אורלי לוי אבקסיס, מסרה: ״החוק הזה נועד לסייע ולעזור לאותם אנשים שפתאום, באמצע החיים, הם מגלים שחרב עליהם עולמם. הם צריכים ברגע אחד להתמודד עם טיפולים קשים ועם החיים שהפכו למורכבים ובהם הצורך לשמור על שגרה, לטפל בילדים ולדאוג לפרנסה.

ודווקא לצעירים שנמצאים במירוץ החיים, אין מענה אמיתי שמתאים למידות שלהם.
הצעת החוק הזו חשובה עבור אותם חולים החולים במחלות קשות או כאלה שהחלימו ונדרשים לעבור ביקורות, הוא האור בקצה המנהרה עבורם.

אני שמחה שהצעת החוק שהגשתי מתקדמת בשלבי החקיקה ובקרוב בעזרת השם תיכנס לספר החוקים של מדינת ישראל ותביא נחת עבור אותם אנשים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]