הורסים הכל: ערבים השחיתו את בית היערן בצפון השומרון - 0404
הורסים הכל: ערבים השחיתו את בית היערן בצפון השומרון מועצה אזורית שומרון

הורסים הכל: ערבים השחיתו את בית היערן בצפון השומרון

ערבים השחיתו הבוקר (שני), את בית היערן המצוי בשמורת הטבע הייחודית יער ריחן. אחת השמורות החשובות במרחב שומרון. הושחת גם שלט המועצה האזורית שומרון שהוצב במקום, וניפצו כמחצית מקיר בית היערן. המושך אליו עשרות אלפי מטיילים מדי שנה.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הביע זעזוע וזעם מהריסת המקום ואמר: "הטרור של הרשות הפלסטינית הרצחנית ממשיך כל הזמן, אם זה בזריקות אבנים, אם בהריסת אתרי טבע ומורשת ואם בהשתלטות בשטחי C, והתשובה של ממשלת ישראל היא פגיעה בהתיישבות. אם בהריסת הפנימייה של ישיבת חומש, אם בשר לבטחון פנים שמשוחח עם תת מזכירת המדינה האמריקאית על "אלימות המתנחלים" במקום על הטרור הפלסטיני. אני קורא לכל מי שלא מוכן לקבל את המשך הטרור הזה, כלפי כל מה שיקר לנו, להגיע לטייל דווקא בצפון השומרון, דווקא ביער ריחן, להראות לאוייב שאותנו לא יזיזו מכאן. אנחנו נמשיך לטייל ולבנות ולא להרוס כפי שעושה האוייב וכך ננצח".

בית היערן יושב בשמורת הטבע יער ריחן. אחת משמורות הטבע החשובות במרחב שומרון, בתחום השמורה ישנן שתי בריכות מים עונתיות אחת מהן צמודה לבית היערן. מדי שנה מקיימת תיירות שומרון ומועצה אזורית שומרון אירוע טבע טיולים ופסטיבלים באיזור יער ריחן.

מועצה אזורית שומרון

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]