הפקרות יישובי עוטף ירושלים | מועצת בנימין בכנסת: "להחזיר את אחריות השמירה לצה"ל" - 0404
הפקרות יישובי עוטף ירושלים | מועצת בנימין בכנסת: מועצה אזורית בנימין

הפקרות יישובי עוטף ירושלים | מועצת בנימין בכנסת: "להחזיר את אחריות השמירה לצה"ל"

ועדת החוץ והבטחון של הכנסת התכנסה לדיון אודות תפיסת הבטחון ביישובי עוטף ירושלים, בהם 6 מיישובי בנימין. לאחרונה מתריעה מועצת בנימין על הפקרות בטחונית ביישובים אלו והיא דורשת להחזיר את האחריות הבטחונית מהמשטרה לצה"ל. בשבוע שעבר אף עתרה המועצה לבג"ץ בדרישה זו.

תושבי גוש אדומים השתתפו בדיון בכנסת וסיפרו על מצוקת הבטחון. סגן ראש מועצת בנימין רפול אנגל העלה בפני הועדה את הכשלים המקצועיים שבתפיסת הבטחונית הנוכחית כך למשל הוא הצביע על חוסר תקשורת מבצעי בין המשטרה לצה"ל. "בפועל בשטח המשטרה והצבא לא מצליחים לתקשר ביניהם והכל נעשה על חשבון ביטחון התושבים. לא ייתכן שנגיע למצב שבו רבש"ץ שאחראי על חיי התושבים לא יוכל לפעול בצורה סדירה. מדובר בחיי אדם שחייהם הפקר בגלל מלחמות תקציב -בצה"ל לא היה יכול לקרות מצב כזה בו מפקד מודיע על דעת עצמו על הסרת אחריות מגזרה מסויימת" אמר אנגל.

הדרישה של מועצת בנימין היא לקדם את החזרת אחריות הצבא על היישובים הללו במקום המשטרה. רפול אנגל אמר: "אנו דורשים להחזיר את הנושא לדיון במל"ל כדי שיקבע שצריך להחזיר את האחריות לצה"ל. ועד להעברת האחריות המשטרה חייבת לנהוג באחריות עם כלל מרכיבי הבטחון לתושבים וכיום היא מתנערת מכך. אנו באמת מלאים הערכה למשטרה ומגב על עבודתם אבל כאן בנושא הזה לא יתכן להמשיך בצורה כזו".

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ התייחס למצב ואמר כי "הממשלה היא האחראית לבטחון אזרחיה. אנחנו כמועצה מצביעים על הכשלים, רתומים לסייע ומשקפים את המצב הבטחוני הירוד באזור הזה. אני מקווה שהמצב יוסדר לפני שיקרה משהו שיגבה חיי אדם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]