צפו | ח״כ מעוז למתרימי הדם: "חבל שהורוביץ מונע ממני לתרום את הדם שלי" - 0404

צפו | ח״כ מעוז למתרימי הדם: "חבל שהורוביץ מונע ממני לתרום את הדם שלי"

היום (שני) הגיע ארגון מד"א לכנסת ישראל בכדי לאפשר לחברי הכנסת לתרום דם אך לא ציפו לתגובתו של יו"ר השדולה לחיזוק ושימור הזהות היהודית ח״כ אבי מעוז.

מעוז, שרצה לתרום דם, התקרב לאנשי מד"א ושאל אותם האם בטפסים שלהם כתוב אבא ואמא. "אני מאוד רוצה לתרום דם, ואשמח לקבל את הטופס המקורי. שר הבריאות אמר כי מתוך כבוד והכלה שינו את הטפסים, אז אני מבקש, אולי תכבדו ותכילו אותי. יש לי סוג דם O+, והוא מאוד נדיר, תכבדו אותי ואני בשמחה אתרום דם".

לדבריו, "פרופסור אילת שנער הסבירה בטוב טעם מדוע צריך בטפסים את ארץ מוצא אב ואת ארץ מוצא האם". בתגובה ענו כי אין בטפסים אבא ואמא. "אם כך", השיב מעוז, "אתם לא תקבלו את הדם שלי. זו בושה וחרפה".

כזכור, בשבוע שעבר דרש מעוז ועדת חקירה פרלמנטרית בשל שינוי הטפסים במערך תרומות הדם של מד"א, בהם הוחלפו ה'אב' ו'האם' ב'הורה 1' ו'הורה 2'. מעוז טוען כי רבים משומרי המסורת נפגעו מכך והחליטו לא לתרום דם.

בנאום בו הציג את דרישתו להקמת ועדת חקירה אמר מעוז כי "מתוך כבוד והכלה שינו את הטפסים להורה 1 והורה 2, אך מתוך הכלה לא מוכנים להתחשב באלפים של תורמי דם. בשם ההכלה מוחקים את אבא ואת אמא שחשובים להם. אי אפשר כמה טפסים?".

לדבריו, "בהתרמות דם בציבור החרדי יש טפסים אחרים שהותאמו אליהם. לפני ארבעה חודשים פרופ' שנער, סמנכ"לית שירותי הדם במד"א, מסבירה למה יש צורך בארצות המוצא של ההורים, ופתאום הגורמים המקצועיים מחליטים שאין צורך?".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]