ביהמ"ש הרשיע את אחד התוקפים בלינץ' במהלך פרעות תשפ"א בעכו - 0404
ביהמ מרים אלסטר, פלאש 90

ביהמ"ש הרשיע את אחד התוקפים בלינץ' במהלך פרעות תשפ"א בעכו

בילאל חילואני, אחד מהנאשמים בביצוע הלינץ' במור גאנאשווילי בעיר עכו, הורשע היום (ראשון) על ידי שופטי בית המשפט המחוזי חיפה. חילואני הודה במיוחס לו בכתב האישום המתוקן, והורשע בעבירת התפרעות.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את מור מסר: "היום הורשע אחד משותפי הלינץ' האכזרי שבוצע במור ג'אנאשוילי. השותף הורשע בכך שצעק להמונים שניסו לרצוח את מור באכזריות רבה דברי שקר – כאילו המחבל שנדרס מרכבו של מור מת. לכל אחד שהיה שותף בלינץ האכזרי ונתן את חלקו בניסיון הרצח התעללות האכזרית יש אחריות מלאה, וצריך להענישו באון המירבי.

אין ספק שמעשיו של המורשע הסיתו והתסיסו את כלל הפורעים, אשר המשיכו לבצע את מעשיהם הרצחניים. מור היום בתהליך שיקום ארוך וסובל מנכויות בכל גופו. אנו נגיע לדיון הטיעונים לעונש בעוד שבוע ונדרוש החמרה מקסימאלית כלפי אותו פורע".

נזכיר במהלך מבצע שומר החומות הותקף מור בעיר עכו ע"י עשרות פורעים בלינץ' מזעזע, ונפצע באורח בינוני. הפורעים רגמו את רכבו באבנים, וכשנמלט הכו אותו במוטות עץ וברזל, באגרופים ובעיטות, עד שהתמוטט והכרתו התערפלה. בהמשך גם חתכו את פניו בסכין.

בשבוע הבא יתקיים דיון טיעונים לעונש נגד חילואני, אליו צפויים להגיע מור גאנאשווילי ועו"ד בלייכר. כמו כן, בשבוע הבא יעידו מור ואחיו בהליך המשפטי נגד שני הנאשמים הנוספים בתיק.

בדיונים שהתקיימו בעבר התפרצו לעבר מור ואחיו שליווה אותו בני משפחה של החשודים בביצוע הלינץ', ואיימו עליהם. בין האיומים היו קריאות כגון "מחבל", "אני אדאג שנרצח אותך", הנפת אצבע משולשת ועוד, והכל בתוך אולם בית המשפט המחוזי בחיפה. אחד המאיימים אף התפרץ לסרטון של הפצוע ועורך דינו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]