חברי הפרלמנט האירופי יילחמו נגד קמפיין ההסתה נגד המתנחלים - 0404
חברי הפרלמנט האירופי יילחמו נגד קמפיין ההסתה נגד המתנחלים מועצה אזורית שומרון

חברי הפרלמנט האירופי יילחמו נגד קמפיין ההסתה נגד המתנחלים

קמפיין ההסתה של השמאל הקיצוני "אלימות המתנחלים" וההשתלטות על שטחי C הממומן במליונים רבים עי האיחוד האירופי, זוכה לתשובה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, קיים השבוע מרתון פגישות עם חברי פרלמנט אירופי, חברי פרלמנט בפרלמנט הצכי וההונגרי, במסגרתו הביא לידיעתם כי עשרות מליונים מכספי משלם המיסים האירופי הולך למימון פעולות אנטי ישראליות בהן קמפיין "אלימות המתנחלים" שמטרתו השחרת ציבור המתיישבים, וכן השתלטות של הרשות הפוגעת בריבונות הישראלית, על שטחי C

חבר הפרלמנט האירופי איוון רור אמר לדגן: "אנחנו נפעל יחד, במשותף כדי לחזק את המטרות המשותפות שלנו, אנחנו תמיד נפעל יחד גם למען ישראל, וגם למען אירופה, נלחם יחד נגד שנאה ונגד חרם כלפי התושבים שלכם".

יאן ברטושק סגן יור הפרלמנט הצכי הבטיח שיתוף פעולה ואמר לדגן: "אני מאחל חיים ושלום לכל אזרחי ישראל" ברטושק התייחס להסתייגותו מחרם על יהודה ושומרון והוסיף: "אנחנו שמחים מאוד שהפרלמנט הצ'כי התנגד לסימון מוצרים מהשומרון, ואני מקווה ומאחל למדינות שלנו ישראל צ׳כיה המשך שגשוג לשיתוף פעולה במהלכים בעתיד הקרוב והרחוק" ברטושק סיים בברכות לתושבי יו"ש ואמר: "מוסר דרישת שלום חמה מתושבי צ׳כיה לתושבי יהודה ושומרון".

דניאל הרמן – שר התרבות של צכיה לשעבר נפגש גם הוא עם ראש מועצת שומרון בצכיה ואמר: "אני מברך אתכם מלב אירופה, מהרפובליקה הצכית, זה היה תענוג לפגוש שוב את ידידי יוסי דגן, דיברנו על הסיטואציה הלא פשוטה עבור המתגוררים בשומרון, אני רוצה להבטיח את הסולידריות שלנו, נפעל יחד במישור הפוליטי לחיזוק הבניה בשומרון, הרפובליקה הצכית היא ידידה של ישראל ואנחנו דוחים את החרם על המוצרים שלכם, נלחם יחד נגד שנאה ונגד חרם כלפי התושבים שלכם. אני שמח שיש כזה שיתוף פעולה בין המדינות שלנו, ואני מצפה לחיזוק שיתוף הפעולה. אני מקווה שנוכל להפגש שוב".

ראש המועצה האזורית שומרון הסביר את ההחלטה לצאת למרתון פגישות בפרלמנטים באירופה בנושא זה: "כשאומרים את האמת – אנשים מצטרפים, חברי פרלמנט רבים נלחמים איתנו יחד" עוד הוסיף דגן: "לצערנו, ללא ידיעת משלם המיסים האירופי, נעשה שימוש בכספו למטרות אנטי ישראליות מובהקות. לצערי משרד החוץ לא עושה את תפקידו ולא מנסה ולו במעט לשנות את הפרדיגמה, לעצור את ההשתלטות של הרשות הפלסטינית על שטחי C במימון אירופי ואת קמפיין ההסתה האנטישמי נגד מדינת ישראל המכונה "אלימות המתנחלים", ומטרתו להפוך באופן ציני את הקורבן לתוקף. אני מקןוה שמשרד וממשלת ישראל יתעשתו ויחלו לפעול כפי שהם מסוגלים בפרלמנטים באירופה לעצירת מימון אירופי למטרות אלו, בדיוק כפי שעשינו בעצירת מימון אירופי למימון משכורות למחבלים של הרשוח הפלסטינית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]