ח"כ סמוטריץ' ל-0404 לאחר ביקורו בצרפת: "הקשר בין ישראל ליהדות התפוצות - חזק וחשוב" - 0404
ח

ח"כ סמוטריץ' ל-0404 לאחר ביקורו בצרפת: "הקשר בין ישראל ליהדות התפוצות – חזק וחשוב"

יו״ר מפלגת הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ', סיים אמש פגישה מוצלחת עם רבני קהילות גדולות בפריז.

בין הרבנים שהשתתפו בפגישה: הרב שלמה זיני רב קהילה וחבר בית הדין לגיור בפריז, הרב משה סבאג רב בית הכנסת הגדול וחבר בית הדין בפריז, והרב אריאל משאש, רב בית הכנסת אהבת שלום בפריז ונכדו של רבה של ירושלים, הרב שלום משאש זצ״ל.

הרבנים תיארו בפני סמוטריץ' את תהליך הגיור המקובל בצרפת והדגישו את חשיבות שמירת מעמדה של הרבנות הראשית בארץ, על מנת לשמור על אחדות העם היהודי והקהילות היהודיות בתפוצות. במסגרת הפגישה, העניק הרב אריאל משאש לסמוטריץ' ספר מיוחד שכתב לזכר סבו הרב משאש, רבה של ירושלים.

סמוטריץ' הודה לרבנים על שליחותם החשובה והדגיש בפניהם כי הוא חש שליח של הקהילה היהודית בצרפת בארץ ישראל ועומד לרשותה בכל עניין. ל-0404 אמר הבוקר (שישי) סמוטריץ': "כל פגישה עם רבנים שעוסקים בגיור באירופה, מלמדת עד כמה הניסיון לפגוע בגיור בארץ עלול חלילה לייצר משבר בגיור בקהילות היהודיות בתפוצות.

רבני התפוצות מדגישים בפנינו כי החוק של כהנא עלול להפוך את ישראל ל״מקלט גיור״ ולפגוע במאמציהם למניעת נישואי תערובת והתבוללות, בימים הקרובים אמשיך ואפגש עם רבנים נוספים לשמוע ולהשמיע בעניין. רוצה להגיד תודה על קבלת הפנים החמה, הקשר בינינו הוא קשר חזק וחשוב. אני שומע אתכם, את החששות, את הרצון שישמיעו את קולכם בנושאי הרפורמת בדת ומדינה בישראל ואעשה הכל כדי להשמיע גם את קולכם בכנסת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]