פרסום ראשון | מחדל קורונה נוסף בצה״ל - 0404
פרסום ראשון | מחדל קורונה נוסף בצה״ל דובר צה''ל

פרסום ראשון | מחדל קורונה נוסף בצה״ל

ברקע שיאו של הגל החמישי בארצנו, בצה"ל עדיין נשארים אדישים למגיפה שקטלה את חייהם של מעל 9,300 ישראלים: 20 חיילים מאומתים לקורונה מפלוגת קורס מפקדי כיתה מבסיס סיירים, הורשו לצאת לביתם. עם זאת, בגדוד דאגו לאותם חיילים להסעה מרוכזת שתפזר אותם במספר תחנות מרכזיות.

למערכת חדשות 0404 נודע כי, מרבית החיילים יגיעו לביתם בתחבורה ציבורית, דבר שמסכן את אזרחי ישראל בהידבקות בנגיף הקטלני. על פי חיילת ששהתה באוטובוס במהלך הנסיעה, הוחלט שהנהג עוצר אך ורק בתחנות המרכזיות בבאר שבע ובחדרה.

עוד נאמר על פי החיילת כי, הנהג 'איים' ברגע שיגמר רישיון ההסעה היומי, הוא מוריד את כולם באותו המקום: "כאשר הויזה תיגמר, אני עוצר ומוריד את כולם, לא מעניין אותי איפה". לפני יציאתם הביתה אחד המפקדים אמר לחיילים: "אם לא רציתם לצאת הביתה – הייתם סוגרים בבסיס".

מצה"ל נמסר ל-0404: "מדובר באירוע חריג בו נהג פעל שלא על פי החוזה בו נקבע כי עליו להוריד כל חייל בבית. כלל החיילים הגיעו לביתם בבטחה והאירוע מתוחקר מול החברה הרלוונטית. צה״ל רואה אירוע זה בחומרה". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]