נשות חומש הפגינו מול ביתו של ניר אורבך: "הבטחת שלא יהרסו את הישיבה" - 0404
נשות חומש הפגינו מול ביתו של ניר אורבך: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

נשות חומש הפגינו מול ביתו של ניר אורבך: "הבטחת שלא יהרסו את הישיבה"

הערב (רביעי) הגיעו נשות חומש מול ביתו של ח"כ ניר אורבך וקראו לו לפעול כנגד הרס הישיבה בחומש.

נשות האברכים והילדים הגיעו למקום לאחר שלטענתן הבוקר נחצה עוד קו אדום כשהממשלה שלחה כוחות להרוס מבנים שנמצאים במקום שנה ויותר.

ההפגנה מול ביתו של אורבך הגיעה לאחר שהבוקר הגיעו לחומש מאות שוטרים וביצעו הרס של שלושה מבני פנימיות ומבנה שירותים אקולוגיים.

לדברי תלמידי הישיבה בחומש, המבנים הללו נמצאים בחומש עוד לפני הרצח וחלקם בנויים יותר משנתיים. זאת בניגוד לטענת גורמים פוליטיים והבטחות מפורשות כי מה שהיה לפני הרצח לא ייהרס.

בישיבה טוענים שהרס השירותים האקולוגיים הוא פגיעה אנושה באורח החיים של התלמידים שגם ככה מתמודדים עם חשמל ומים לא סדירים ובמזג אוויר חורפי.

הדר, אחת המשתתפות בהפגנה מסרה: "ניר אורבך הבטחת שהישיבה בחומש לא תיהרס, אבל הבוקר ראינו הרס של פנימיות הישיבה ומבנה שירותים. רק לפני חודשיים נרצח יהודה. הבעלים שלנו, האברכים, חזרו פצועים ועכשיו אתם נותנים פרס לטרור ומיישמים את המטרה שבשבילה עשו המחבלים את הרצח – לנקות את חומש מיהודים. תתעשתו! הבטחת שלא יהרסו את הישיבה".

שמואל וונדי, מנכ"ל הישיבה, מסר: "רק לפני שבוע ראינו בכתב האישום שהרוצחים של יהודה אמרו שהמטרה שלהם זה שלא יהיו יהודים בחומש והיום, הממשלה פעלה גם היא כדי שלא יהיו יהודים בחומש. אפילו את השירותים לקחו. "אני לא יכול לדמיין את החיוך של הרוצחים היום" הוסיף וונדי. בישיבת חומש קוראים לציבור להמשיך להגיע לחומש ולעזור לתלמידי הישיבה באחיזה במקום".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]