הצעת החוק שתגן על חושפי שחיתויות מקרב המשטרה וגופי הביטחון | כל הפרטים - 0404
הצעת החוק שתגן על חושפי שחיתויות מקרב המשטרה וגופי הביטחון | כל הפרטים דוברות המשטרה

הצעת החוק שתגן על חושפי שחיתויות מקרב המשטרה וגופי הביטחון | כל הפרטים

על רקע פרשת הריגול של המשטרה אחרי אזרחים ובפרט אחרי סביבת ראש הממשלה לשעבר נתניהו, הגישו היום (רביעי) חברי הכנסת אמיר אוחנה ויואב קיש, את הצעת חוק מבקר המדינה, אשר תאפשר למבקר המדינה להעניק צו הגנה על חושפי שחיתויות גם מקרב המשטרה וגופי הביטחון.

מטרת ההצעה לעודד שוטרים ואנשי כוחות הביטחון, לחשוף את פרשת השחיתות הנוכחית במשטרה לצד שחיתויות נוספות שייתכן שהוסתרו במשטרה ובפרקליטות לאורך השנים.

ח״כ אמיר אוחנה: "הצעת החוק מוגשת על רקע הפרסומים והידיעות על שימושים חורגים ולא חוקיים שבוצעו לכאורה על ידי גורמים במשטרת ישראל באמצעות חדירה למכשירי הטלפון הנייד של שורת אנשים. הרעיון הוא שגורמים בשירות המדינה – הן במשטרת ישראל והן במערכות האחרות יוכלו לפנות ולחשוף שחיתויות שהתקיימו בגופים השונים וזאת מבלי לחשוש לפיטוריהם ו/או הרעת תנאיהם – הכל כדי לשרת את הערך של גילוי האמת וחשיפת פגמים ושחיתויות בבחינת "אור השמש הוא המחטא הטוב ביותר", כדברי השופט המנוח אוליבר וונדל הולמס.

אני קורא לאנשים מתוך המשטרה לצאת ולספר את האמת על מה שנעשה במערכות הללו, לא כדי להיות עדי מדינה אלא כדי להיות מצילי המדינה.
האיום הנשקף מהאופן בו השתמשו לכאורה במערכות הללו הוא איום ממשי, מיידי ומוחשי למדינת ישראל, לעם ישראל ולכל שוחרי החירות".

ח״כ יואב קיש: "כבר בשנת 2017 לאור חשיפת מחדלי המשטרה במסמך יצחקי וסיכול מינוי גל הירש ביקשתי לקדם את הצעת החוק שתאפשר הגנת חושף שחיתויות גם לשוטרים. היום יותר מתמיד ברור שגם שוטרים צריכים הגנה זו בשביל לחשוף התנהלות קלוקלת במשטרה. אני מקווה שלאור אובדן אמון הציבור במשטרה וההבנה שיש לתקן ולא לטייח הצעה זו תקבל רוב ותקודם במהרה בכנסת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]