הקואליציה הצביעה נגד הצע"ח לאיסור הנפל דגל ישות עוינת. ח"כ גולן: "בנט שובר שיאי בושה" - 0404
הקואליציה הצביעה נגד הצע שלמה מור

הקואליציה הצביעה נגד הצע"ח לאיסור הנפל דגל ישות עוינת. ח"כ גולן: "בנט שובר שיאי בושה"

הקואליציה הצביעה היום (רביעי) נגד הצעת חוק שתאסור על הנפת דגלי יישות עויינת ובניהם דגלי אש"ף, בעקבות הצבעת הקואליציה, נפל החוק בקריאה טרומית במליאת הכנסת.

על פי הצעת החוק, שמהווה למעשה תיקון לחוק העונשין האוסר התקהלות של אנשים, שיש יסוד כי בכוונתם להפר את הסדר הציבורי, אזרחים שיניפו במהלך הפגנה דגל של מדינת אויב או של גופים שאינם ידידותיים לישראל כמו דגלי אש"ף, יועמדו לדין פלילי ויהיו צפויים לשנת מאסר אחת.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי "ההצעה קובעת את כלל ההדדיות. כלומר מי שאינו מאפשר להניף את דגל ישראל בתחומו בפומבי – לא יונף דגלו בפומבי בהתקהלות בתחומי ישראל".

כזכור, רק אתמול דיווחנו בחדשות 0404 על הנפת דגל אש"ף מעל תחנת השיטור הקהילתית בכפר השילוח-עיר דוד בירושלים.

ח"כ מאי גולן: "עוד שיא של שפל לממשלת עשר מעלות פלסטין: מצביעים נגד הצעת החוק שהגשתי לאיסור הנפת דגל של ישות עוינת. עם הסתה לטרור כדוגמת פרעות מאי האחרונות שבהן נשרפו בתי כנסת והוברחו משפחות יהודיות מבתיהם הם חיים בשלום והכלה. בנט, שאפו! אתה שובר את שיאי הבושה של עצמך כל יום מחדש".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]