סכנת חיים ממשית | מועצת בנימין עתרה לבג"ץ: דורשים פתרון להפקרה הבטחונית ביישובי עוטף ירושלים - 0404
סכנת חיים ממשית | מועצת בנימין עתרה לבג

סכנת חיים ממשית | מועצת בנימין עתרה לבג"ץ: דורשים פתרון להפקרה הבטחונית ביישובי עוטף ירושלים

ביישובי עוטף ירושלים 6 יישובים של מועצת בנימין מצויים בשנים האחרונות תחת אחריות בטחונית של המשטרה באמצעות משמר הגבול. אלא שלטענת מועצת בנימין, המשטרה מסירה אחריות ולא מקיימת שגרת בטחון מינימלית באותם יישובים.

בשנתיים האחרונות התנהלו דין ודברים בין ראש מועצה ישראל גנץ וסגנו רפול אנגל לבין נציגי הממשלה והמל"ל. לדבריהם שם מכירים בבעיה אך ההחלטות מתעכבות.

הבוקר (רביעי) הגישה מועצת בנימין עתירה לבג"ץ בדרישה להחזיר את הבטחון לאותם יישובים. בעתירה נכתב כי "חייהם של אלפי התושבים המתגוררים ביישובי עוטף ירושלים הופקרו ונתונים בסכנת חיים ממשית ואף אלצים להתמודד בלי שמסופקים להם אמצעי ביטחון מינימליים".

בעתירה דורשת מועצת בנימין והעומד בראשה ישראל גנץ מבנט, גנץ ובר לב ומאלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס לגלות אחריות בטחונית כלפי תושבי עוטף ירושלים.

המועצה מציינת בעתירה כי היא נוקטת בצעד הזה ומבקשת סעד מבג"ץ בעקבות החלטת משטרת ישראל שנמסרה בעל פה למועצה להסיר אחריות מביטחון יישובי עוטף ירושלים. המועצה טוענת כי ההצהרה הזו של המשטרה מיושמת הלכה למעשה כשהיא מסירה את מרכיבי הביטחון שסופקו ליישובים אלו לאורך השנים, תוך שמותירה את אלפי התושבים המתגוררים ביישובים אלו ללא כל הגנה על חייהם וביטחונם.

הצעד החריף מגיע לאחר שמפקד עוטף ירושלים במשטרה השעה לאחרונה את רבש"ץ היישוב ענתות מתפקידו בלי למנות לו מחליף ובלי להודיע למועצה או ליישוב.

כמו כן קציני משטרה בכירים הבהירו באופן חד משמעי למועצת בנימין כי החל מתחילת פברואר האחריות של המשטרה תוסר מיישובי גוש אדומים.

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ: "ממשלת ישראל היא האחראית לשלום אזרחיה. לא ייתכן שאלפי תושבים הגרים מסביב לירושלים, מופקרים בטחונית במציאות הזו. נפעל בכל האפשרויות העומדות לרשותנו על מנת להחזיר את הבטחון ליישובים הללו. לא נאפשר את הפקרת חיי התושבים שלנו ואנו מצפים שהשופטים ייענו לדרישה בסיסית זו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]