הישג לח״כ בן גביר: תקודם הצעת חוק להנצחת נרצחי טבח תרפ״ט בחברון - 0404
הישג לח״כ בן גביר: תקודם הצעת חוק להנצחת נרצחי טבח תרפ״ט בחברון אוליביה פיטוסי, פלאש 90

הישג לח״כ בן גביר: תקודם הצעת חוק להנצחת נרצחי טבח תרפ״ט בחברון

לאחר שנים בהם לא נלמד 'טבח מאורעות תרפ"ט' בבתי הספר התיכוניים אלא רק בחלק מהתיכונים הדתיים, סיכם יו״ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר עם יו״ר הקואליצה סילמן כי הצעת החוק להנצחת נרצחי הטבח בחברון בשנת תרפ״ט, תקודם דרך מזכיר הממשלה, זאת כדי לקבל תמיכה רחבה גם מהקואליציה.

הצעת החוק הועברה כמו כן לסגן שרת החינוך, יצחק מאיר הלוי שיבחן את קידומו בבתי הספר. על פי הצעת החוק הממשלה תפעל להנצחת זכרם של נרצחי הטבח ומשרד החינוך יחוייב להקדיש שעת מחנך בתוכניות הלימודים בכל בתי הספר לציון הטבח ולהפקת הלקחים ממנו.

ח"כ בן גביר מסר בתגובה, "לא בכל בתי הספר לומדים על טבח תרפ"ט, למרבה התדהמה, ומקומם בעיניי שפרק חשוב כל כך בהיסטוריה של עם ישראל נלמד בעיקר בבתי הספר הדתיים. כמי שלמד בתיכון חילוני, אני יודע כמה חשוב שכל התלמידים ילמדו את ההיסטוריה הלא רחוקה. אני שמח כי בעקבות הצעתי הדברים עומדים להשתנות, ויש נכונות של הממשלה להפנים שכל תלמידי בתי הספר ייחשפו לזוועה, לשנאה ולטבח הנורא והקשה".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]