הריגול בתיקי נתניהו | דרישה מהיועמ"שית: הורי על חקירה פלילית נגד אלשיך, מנדלבליט ושי ניצן - 0404
הריגול בתיקי נתניהו | דרישה מהיועמ אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הריגול בתיקי נתניהו | דרישה מהיועמ"שית: הורי על חקירה פלילית נגד אלשיך, מנדלבליט ושי ניצן

תנועת אם תרצו פנתה במכתב ליועצת המשפטית לממשלה, עו"ד גלי בהרב מיארה עם כניסתה לתפקיד, לפתוח בחקירה פלילית בפרשת NSO.

במכתב שנשלח ליועצת המשפטית לממשלה, כתב ראש אגף מחקר ומדיניות בתנועת 'אם תרצו', אלון שוורצר, כי "הפרשה שנחשפה פוגעת קשות באמון הציבור, שגם ככה נמצא בשפל, למערכות אכיפת החוק. האחראים על הפשעים הנוראיים הללו צריכים לשלם את המחיר הפלילי הכבד ביותר. אסור להעביר את תפוח האדמה הלוהט רק לבדיקות חיצוניות שיקחו זמן עד שימונו ועד שיפרסמו מסקנות ולכן עלייך להורות מיידית בפתיחה בחקירה פלילית.

לצערנו, מאז פרוץ הפרשה עברו ימים רבים ועולה חשש שכבר ברגעים אלה ייתכן שנעשים ניסיונות לטשטש ולהשמיד ראיות, על כן לפני שה"המגרסות יתחילו לעבוד" יש לפתוח בחקירה. עם כניסתך למערכת קיבלת הזדמנות פז להשיב את אמון הציבור למערכת. עלייך מוטלת האחריות לא להחמיץ את ההזדמנות, "וּמִי יוֹדֵעַ אִם לְעֵת כָּזֹאת הִגַּעַתְּ לַמַּלְכוּת". 

פרשה רוחבית שכזו דורשת חקירה מלמעלה ועד למטה. לכן עלייך מוטלת האחריות לחקור את קודמיך בתפקיד היועץ המשפטי לממשלה היוצא, עו"ד אביחי מנדבליט, (שנבחר לכהונה מלאה), את פרקליט המדינה לשעבר עו"ד שי ניצן, ואת מפכ"ל המשטרה בשנים שבהן הוכנסה המערכת לתפקוד, רב ניצב בדימוס רוני אלשיך. בנוסף יש לחקור את כל שרשרת הפיקוד הבכיר והן את המפקדים שנתנו את ההוראות לעקוב אחר האזרחים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]