על רקע הפגיעה של מתן כהנא בכשרות ובגיור: שדולת הזהות היהודית הוקמה בכנסת - 0404
על רקע הפגיעה של מתן כהנא בכשרות ובגיור: שדולת הזהות היהודית הוקמה בכנסת

על רקע הפגיעה של מתן כהנא בכשרות ובגיור: שדולת הזהות היהודית הוקמה בכנסת

היום התקיים אירוע השקת השדולה לחיזוק ושימור הזהות היהודית של המדינה, לראשונה בכנסת ישראל, בראשות יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית). בשדולה משתתפים ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, ח"כ דודי אמסלם, ח״כ יעקב מרגי, ח"כ מיכאל מלכיאלי, ח״כ אוריאל בוסו, ח״כ משה אבוטבול וח״כ יוסי טייב.

ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו: "אני רוצה להודות על השדולה ועל המאמץ רב השנים. אני ואבי מכירים עשרות שנים ועבדנו ביחד למען אחינו מברית המועצות. אני מאוד מעריך את המחויבות שלך. אנחנו מחוברים לארץ הזאת, לאמונה שלנו, ללאום שלנו. אתה מיטיב להבין מכולם שאנחנו לא יכולים להיות בלי השורשים שלנו. אבל היסוד של קיומנו".

ח"כ אבי מעוז: "אני שמח לפתוח את השדולה. המושג ההפוך מהמדינה היהודית, זה 'מדינת כל אזרחיה'. תרבות הפוסט מודרנה רוצה למחוק את הזהויות. החל מהזכות האישית, עבור לזהות המשפחה, וממשיך בטשטוש זהות הלאום. אני שומר את תעודת הזהות שלי, שכתוב הלאום יהודי. לא מוכן להחליף את תעודת הזהות. המטרה הבאה שלהם היא למחוק את הזהות היהודית של המדינה. אנחנו נילחם נגד כל הרפורמות הללו, שפוגעות ברבנות הראשית ומטשטשות את הזהות שלנו.

חיזוק ושימור הזהות היהודית של המדינה מתבטא גם בשמירה על הכותל, מקום קודשנו. היחס למסתננים גם הוא קשור לזהות היהודית של המדינה, וזה מה שנעשה במסגרת השדולה".

ח״כ דודי אמסלם: "אחת השדולות החשובות ביותר בכנסת ישראל. המצב במדינה מוכיח שחייבים שתהיה שדולה כזאת. זה באמת מחמם את הלב, שיש כאלה שמבינים את המשמעות של המלחמה הזאת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]