ח"כ אקוניס בכנס בנושא עתיד ההתיישבות ביו"ש: "מודאג שהממשלה הנוכחית תקים מדינה פלסטינית" - 0404
ח שלמה מור

ח"כ אקוניס בכנס בנושא עתיד ההתיישבות ביו"ש: "מודאג שהממשלה הנוכחית תקים מדינה פלסטינית"

כ-150 אנשי מפתח מהקהילות היהודיות בארצות הברית, השתתפו היום (ראשון) ביום הראשון של הכנס "Judea and Samaria Virtual Mega Event".
הכנס נערך בשיתוף של ארגון ציוני אמריקה (ZOA), מועצת יש"ע וארגון "ישראל שלי" במטרה להציג את הנושאים החמים ואת עתידה של יהודה ושומרון.

במהלך הכנס אמר ח"כ אופיר אקוניס: "אני מאוד מודאג לגבי העתיד של יהודה ושומרון בגלל הממשלה הנוכחית, אתם יכולים לשמוע את האמרות של שר הביטחון, שר החוץ וגם את השרים בממשלה הזו שקוראים לעצמם ימנים כמו סער ושקד, כולם מביעים תמיכה בהקמת מדינה פלסטינית. בנוסף, לאחרונה שר הביטחון ושר החוץ הזמינו לביתם נציגים מהרשות הפלסטינית ושם הם דיברו על הקמת המדינה הפלסטינית. אני מתנגד ואמשיך להתנגד נחרצות נגד הפתרון של שתי מדינות לשני עמים, אך אני חושש שעם הממשלה הנוכחית זה יכול להתממש".

ח"כ ניר ברקת סיפר על התכנית הכלכלית שפרסם כפתרון לסכסוך וליצירת חיים טובים ביהודה ושומרון ואמר: "ככל שהערבים ביהודה שומרון ישתפו פעולה במרחב הכלכלי, כך מצבם יהיה טוב יותר. והיכן שיש יותר שיתוף פעולה, יש יותר ביטחון".

לואי גומרט, חבר בית הנבחרים של ארצות הברית מטעם טקסס: "ישראל לא תוכל להגן על גבולותיה ותושביה בלי שיהודה ושומרון תהיה חלק ממדינת ישראל. המתנגדים להיאחזות הציונית ביהודה ושומרון יודעים זאת ולכן הם פועלים בהתאם כדי לפגוע בכל מדינת ישראל. ארצות הברית היא חברת אמת של מדינת ישראל וטוב שהיא ממשיכה לתמוך בה".

יגאל דילמוני, מנכ"ל מועצת יש"ע: "אנחנו נתקלים המון במידע לא מדויק ושיקרי על ההתיישבות ביהודה ושומרון שמוצג בתקשורת וברשתות בארצות הברית, ועל איך שצה"ל פועל כאן. זו השנה השנייה שאנחנו מארגנים אירוע וירטואלי בסדר גודל כזה, עם מאות משתתפים מכל רחבי ארצות הברית. במהלך הכנס אנחנו פורסים בפניהם את תמונת המצב האמתית ביהודה ושומרון, על האתגרים ועל אפשרויות הפיתוח בעתיד. המידע הזה חשוב ומסייע למדינת ישראל. מועצת יש"ע תמשיך בפעולות כאלו על מנת להביא את האמת מהשטח לכל העולם".

שרה העצני כהן, יו"ר תנועת ישראל שלי: "דווקא בעת הזו של ריחוק גיאוגרפי שנכפה עלינו בעקבות הקורונה, חשוב להמשיך ולעסוק יחד עם מאות שותפינו מכל העולם בעניינים אסטרטגים שנמצאים בליבת הזהות והזכות שלנו לקיום כמדינה יהודית ודמוקרטית. הכנס הזה מצטרף לשורה של צעדים שאנו עושים על מנת להציג ולחבר את העולם לאמת".

דן אילוז, מנהל הפעילות בארץ של ארגון ציוני אמריקה: "למרות המדיניות של הממשל הנוכחי והקו של האגף הפרוגרסיבי של השמאל הקיצוני, בחלקים נרחבים בארצות הברית עדיין יש תמיכה ענקית ביהודה שומרון ומאות המשתתפים שצפו היום בכנס הם העדות לכך. כפי ששמענו היום מהדוברים, יהודה ושומרון היא לא הבעיה, אלא הפתרון לצמיחה כלכלית אזורית, פתרון לשלום אזורי, והמפתח לזהות היהודית של מדינת ישראל".

המפגשים הבאים במסגרת הכנס יתקיימו ב-20 בפברואר וב-6 במרץ.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]