שמעון הצדיק: ערבים שתקפו בחורי ישיבה באבנים ובגז מדמיע - עוכבו ושוחררו ללא מעצר - 0404
שמעון הצדיק: ערבים שתקפו בחורי ישיבה באבנים ובגז מדמיע – עוכבו ושוחררו ללא מעצר

שמעון הצדיק: ערבים שתקפו בחורי ישיבה באבנים ובגז מדמיע – עוכבו ושוחררו ללא מעצר

ערבים תקפו בחורי ישיבה באבנים ובגז מדמיע בשכונת שמעון הצדיק בירושלים. האירוע התרחש בזמן שבני הישיבה חצו את השכונה, כאשר לפתע תקפו אותם מחבלים ערבים, תושבי השכונה אבנים ואף ריסוס גז מדמיע דרך אקדח דמה.

לטענת ארגון חוננו, שוטרים שהגיעו למקום עיכבו את המחבלים הערבים ופרטיהם מצויים בידי המשטרה אך הם לא נעצרו ושוחררו ללא שנפתחו נגדם הליכים. עורך הדין חיים בלייכר מארגון חוננו שמייצג את אחד הבחורים פנה למשטרה בדרישה לעצור את התוקפים מיידית ולמצות איתם את הדין.

במכתב ששיגר עו"ד בלייכר למשטרה, תואר אירוע התקיפה: "בתאריך 31.1.22 הותקף מרשי בצורה מאיימת ואכזרית בשכונת שמעון הצדיק. מרשי הינו נער כבן 18 אשר הלך עם עוד שניים מחבריו בשכונת שמעון הצדיק. כאשר הגיעו סמוך לתחנת הדלק, הבחינו בהם 2 בני מיעוטים והחלו להתלחשש ביניהם בצורה חשודה.

מרשי וחבריו חשו מעט פחד אך המשיכו בדרכם. כאשר עברו בדרכם מעט אחרי חשודים, הללו צעקו לאחד מחבריו "בוא הנה ילד". החבר הסתובב, ואז הבחינו הנערים היהודים כי הלה אוחז בידיו אקדח ומכוון לכיוונם! למותר לציין את החרדה העמוקה והשיתוק שאחז בהם, בשעה שחשו כי יתכן ועוד רגע קט לא יהיו בין החיים.

עד מהרה הרגישו הנערים כי נורה לעברם גז, וחשו צריבות וכאב עז בפניהם. רק אז התברר כי היה מדובר באקדח שיורה גז ולא תחמושת קליעית. כאשר תוך כדי הירי החלו הנערים לרוץ ולהימלט מהתוקפים, אך לחרדתם גילו כי הללו המשיכו ויצאו למרדף אחריהם.

התוקפים סגרו על מרשי כשהוא לבדו והחלו להתקרב לעברו, תוך שחבריו באים לעזרתו. התוקפים אף זרקו אבנים על מרשי וחבריו, עד שהללו הצליחו להיחלץ. שוטרים עיכבו את התוקפים ופרטיהם מצויים בידי המשטרה".

בתגובה לאירוע אמר עו"ד בלייכר כי הטרור מהלך אימים על יהודים בירושלים: "אירוע מסוג זה הינו חמור ביותר. מלבד עצם התקיפה בגז ובאבנים, נעשה שימוש באיומי אקדח דמה בצורה מאיימת ומחרידה, אשר גרמה לחוויה מזעזעת ולתחושת סכנת חיים מוחשית לנערים צעירים.

לא ייתכן שהטרור האיסלאמי הקיצוני ישליט אימים ויפגע ברחובות ירושלים כנגד יהודים, בלא שיצטרך לתת את הדין על כך. אבקש להביא למעצר מלא ומיידי של התוקפים, לחקור אותם בגין האיומים והתקיפה ולהעביר את התיק לגורמי תביעה לשם הגשת כתב אישום ומיצוי כל חומרת הדין".

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בטענות חסרות כל בסיס. משטרת ישראל פועלת בירושלים בכל ימי השנה ובכל שעות היממה לשמירת שלום הציבור ובטחונו.
מעבר לסיכול פיגועים רבים ונטרול מחבלים, כמעט מדי יום המשטרה עוצרת חשודים באירועי הפרות סדר ואלימות, בפרט במזרח העיר.
גם במקרה זה ובניגוד מוחלט לנטען, נעצרו שני חשודים בעקבות אירוע האלימות והחקירה עודנה מתנהלת בימים אלו במטרה למצות עמם את הדין.

לצערנו יש מי שבוחר להכפיש פעם אחר פעם שוטרים ולוחמים מסורים הפועלים למען ביטחון התושבים עד כדי חירוף הנפש. נמשיך לפעול נגד טרור באשר הוא, הפרות סדר ואלימות מכל סוג שהן, הכל למען שלום הציבור ובטחונו". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]