צו תפיסה הוצא לחברות לבנוניות המספקות חומרי גלם לפרויקט הדיוק של חיזבאללה - 0404
צו תפיסה הוצא לחברות לבנוניות המספקות חומרי גלם לפרויקט הדיוק של חיזבאללה

צו תפיסה הוצא לחברות לבנוניות המספקות חומרי גלם לפרויקט הדיוק של חיזבאללה

במסגרת פעילות משותפת של אגף המודיעין בצה״ל והמטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (מט״ל) במשרד הביטחון, חתם שר הביטחון גנץ על צו תפיסה ל-3 חברות לבנוניות אשר מקיימות קשרי מסחר על בסיס שוטף ובאופן מתמשך עם ארגון חיזבאללה, ומספקות לו ציוד המשמש לפרויקט דיוק הטילים.

צו זה הנו חלק מהנחיית שר הביטחון להדק את הלחץ הכלכלי על פרויקט הדיוק בלבנון, ומצטרף לצו תפיסה עליו גנץ בחודש אוגוסט האחרון כנגד חברה דומה.

החברות אשר נגדן הוצא צו התפיסה הינן ״טפיילי״, ״אלמביצ׳״ ו״ברכאת״. חברות אלו סוחרות במכונות, שמנים ומערכות אוורור אשר נדרשים למערך הייצור של חיזבאללה ולפרויקט הדיוק בפרט.

צווי התפיסה של שר הביטחון, יאפשרו את הכנסת החברות ל״רשימות שחורות״ במערכות הפיננסיות בעולם ויקשו מאוד על המשך פעילותן.

שר הביטחון בני גנץ: "במקום לעזור לאזרחי לבנון ולשיקומה – בחיזבאללה ממשיכים לסכן את אזרחי לבנון ואת המדינה כולה ולזרוע כאוס. חיזבאללה בתמיכת איראן, פוגע ביכולת לייצב את לבנון. ישראל תמשיך להושיט את ידה לעם הלבנוני ולהציע סיוע הומניטארי, ובמקביל תמשיך לשים את ידה על ניסיונות להכניס אמצעי לחימה מתקדמים שיסכנו את אזרחיה, בדגש על קידום פרויקט הדיוק האיראני שפועל מתוך לב ליבה של לבנון". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]