פרסום ראשון | השכנים של בנט דורשים לבטל תשלום הארנונה: ״המתחם הפך לטריטוריה של רה״מ״ - 0404
פרסום ראשון | השכנים של בנט דורשים לבטל תשלום הארנונה: ״המתחם הפך לטריטוריה של רה״מ״ 0404

פרסום ראשון | השכנים של בנט דורשים לבטל תשלום הארנונה: ״המתחם הפך לטריטוריה של רה״מ״

שכניו של נפתלי בנט ברעננה ממשיכים לסבול ואיכות חייהם נפגעה קשות בגלל רצונו להמשיך לגור בביתו, במקום לעבור לירושלים. לחדשות 0404 נודע לראשונה כי השכנים פנו בדרישה שהעירייה תבטל את התשלום החודשי הקבוע של הארנונה בגלל מגוון שירותים שהפסיקו לקבל.

בין הבעיות מציינים השכנים את בעיות החנייה כאשר יחידה 730 מחנים את הרכבים הפרטיים של המאבטחים במתחם, למרות בקשות חוזרות ונשנות.

עוד מציגים השכנים מגוון בעיות: האשפה לא מפונה בזמן שבנט בביתו, מאחר ואין אישור להכנסת משאית האשפה. שירותים כימיים מול בתיהם – דבר הגורם לסרחון עז במיוחד בעת הפינוי. עבודות בינוי שמתקיימות כבר שבעה חודשים ויימשכו לפחות עוד שלושה חודשים. לכלוך ואבק בכל הבתים שמסביב כתוצאה מהעבודות.

השכנים מבציעים על בעיות נוספות ובניהן חוסר בפרטיות: ״מצלמות מכוונות לבתים ולגינות שלנו. הם פשוט יושבים לנו בתוך החיים״.

עוד מדברים השכנים על בעיות פינוי גזם מאחר ומשאיות הניקוי של העירייה לא נכנסות למתחם.

השכנים זועמים גם על עניין הגדרות בתוך המתחם, המגבילות את חופש התנועה, למרות שהם מתגוררים במקום.

עוד סובלים השכנים מאורות חזקים בתוך חלונותיהם וטוענים כי השטח הציבורי הופקע לטובתו של בנט.

שליחים המגיעים לשכנים צריכים אישור מהחמ״ל להכנס למתחם ועל השליח למסור את שם הדייר. בכניסה למתחם השכנים מעוכבים פעמים רבות וכל אורח שמגיע למי מהשכנים נדרש להציג תעודת זהות ולקבל אישור כניסה. עוד מספרים השכנים כי בשבתות, החל משישי ב-18:00, כשבנט בביתו, כל אחד נדרש להציג תעודת זהות בדרך לביתו וילדים שאינם נושאים תעודות זהות צריכים להמתין שבן משפחה יבוא לאסוף אותם.

לטענת שכניו של בנט, שומריו מרעישים וכך גם הם סובלים מהרעש הקבוע של פתיחת השער.

בנוסף, השכנים דורשים לבצע בדיקת קרינה עקב ציוד האנטנות שהותקן במקום.

מהשכנים נמסר כי, ״לאור כל הסבל הנוראי דיירי המתחם דורשי* ביטול תשלום הארנונה, מכיוון שהמתחם הינו טריטוריה של משרד רה"מ ולא באחריות העירייה. מדובר בפגיעה בזכויות פרט יסודיות״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]