ח"כ סמוטריץ': "הקמפיין נגד גדוד נצח יהודה - עושה עוול לגדוד מקצועי ומבצעי" - 0404
ח יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ סמוטריץ': "הקמפיין נגד גדוד נצח יהודה – עושה עוול לגדוד מקצועי ומבצעי"

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', יצא היום (חמישי) להגנת גדוד נצח יהודה, לאחר הקריאות לסגור אותו על רקע האירוע בו נהרג ערבי בן 80 במהלך פעילות מבצעית של הגדוד.
 
סמוטריץ' כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "בימים האחרונים, ועל רקע האירוע הטראגי שבו מצא את מותו ערבי תושב יהודה ושומרון בן 80 לאחר שעוכב על ידי לוחמי גדוד נצח יהודה במהלך פעילות מבצעית, מתנהל קמפיין נגד הגדוד הנהדר הזה בדרישה לסגירתו. הקמפיין הזה עושה עוול לגדוד מקצועי ומבצעי, שמוצב בגזרות הכי מורכבות ביהודה ושומרון ועושה עבודה יוצאת מן הכלל.
 
עוול ללוחמים ומפקדים נחושים ומקצועיים שמפגינים פעם אחר פעם יצירתיות ודבקות במשימה. כמתיישב, ומבלי לפגוע חלילה בגדודים וחטיבות אחרות שפועלות ביהודה ושומרון, אני אומר לכם שהמתיישבים שמחים בכל פעם שנצח יהודה מוצב בגזרתם. התקופות האלה מאופיינות בשקט וביטחון יחסי בצירים מאחר והחבר'ה שם יודעים בדיוק מה משימתם, מיהו אויב ומיהו אח, לא מתבלבלים, חותרים למגע ומייצרים הרתעה.
 
וזה בדיוק מה שמפריע לאנשי השמאל בפוליטיקה ובתקשורת שמובילים עכשיו את הקמפיין הזה. מוציא אותם מדעתם שיש גדוד שמורכב בעיקר מלוחמים מהציבור הדתי והחרדי, נחושים, בריאים, חדורי מטרה ומלאי אמונה בצדקת הדרך. כאלה שיודעים בדיוק מכח איזו זכות אנחנו נמצאים כאן ונלחמים על קיומנו, מכירים בתוקפו המוסרי של המאבק הזה, וכפועל יוצא מכך מנהלים אותו בגבורה ובנחישות.
 
אני מיצר כמובן על תקלות וטעויות שמתרחשות מעת לעת בכל מערכת ובכל גדוד בצה"ל, אבל מסרב להזדעזע ולהוציא את האירועים האלה מפרופורציות. צה"ל מתמודד עם מציאות מורכבת מאוד, שמי שאחראי לה הם הערבים ולא אנחנו. מציאות של לוחמה בסביבה אזרחית שנכפית עלינו, ובמציאות כזו עלולות להתרחש גם תקלות. צריך להשתדל לצמצם אותן למינימום, אבל בשום אופן לא לאפשר לעובדה שהן מתרחשות מעת לעת להחליש אותנו, להציג אותנו כלא מוסריים, ולכרסם באמונה שלנו בצדקת הדרך. מי שאשם בכך הם הערבים שמפעילים נגדנו טרור ואלימות ולא חלילה לוחמינו ומפקדינו שראויים לכל גיבוי, גם כשהם טועים.
 
זו חכמה קטנה מאוד לגבות את הלוחמים שלנו רק כשהם מצליחים ופועלים עם אפס תקלות. התמיכה והגיבוי האמיתיים נדרשים דווקא לנוכח תקלות, שהאחריות להן, כאמור, מוטלת בראש ובראשונה על האויבים שלנו. הניסיון להטיל אותה על לוחמינו משקף בלבול ואבדן דרך. מי שמבקש לפרק את נצח יהודה לא עושה זאת משום שהוא מבקש לדאוג לחייהם של הערבים או למנוע תקלות מבצעיות, אלא משום שהוא מבקש להחליש את צה"ל ואת אמונת לוחמיו בצדקת הדרך של הציונות וההתיישבות ולפרק גדוד שהוא סמל ודגל לכל אלה.
 
חזקה על צה"ל וחזקה על לוחמי ומפקדי גדוד נצח יהודה שהם מתחקרים כל תקלה, לומדים ומשתדלים להפיק לקחים לעתיד. כל פעולה שהיא מעבר לזה, ובכלל זה הדחתם של מפקדים מסורים ומקצועיים והחלשת הגדוד והרמה המורלית שלו, היא טעות קשה שנובעת מבלבול ערכי ופוגעת בחוסנו של צה"ל, במורל של הלוחמים והמפקדים, וממילא בביטחונה של מדינת ישראל.
 
אני מבקש לשלוח חיבוק וחיזוק גדול ללוחמי ומפקדי גדוד נצח יהודה. חזקו ואמצו! אל תראו ואל תחתו, כי אתכם ה' ומאסיפכם אלוקי ישראל. אני קורא כמובן למפקדי צה"ל להדוף את הקמפיין המזיק הזה. אתם מכירים ומוקירים את פעילותו של הגדוד, את התוצאות המרשימות של לוחמיו ואת תרומתם הרבה לביטחון ישראל. בוודאי לא תאפשרו פגיעה בו בשם ערכים מעוותים ותפיסות פוליטיות קיצוניות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]