רצח יהודה דימנטמן: המחבלים תכננו לחטוף את הגופה ולהסתירה | כל הפרטים מכתב האישום - 0404
רצח יהודה דימנטמן: המחבלים תכננו לחטוף את הגופה ולהסתירה | כל הפרטים מכתב האישום

רצח יהודה דימנטמן: המחבלים תכננו לחטוף את הגופה ולהסתירה | כל הפרטים מכתב האישום

הפרקליטות הצבאית הגישה היום (חמישי) כתב אישום בגין רצח כנגד קטין אשר היה שותף ברצח יהודה דימנטמן הי"ד בפיגוע הירי הקשה סמוך לישוב חומש בשומרון. ע"פ כתב האישום, המחבלים בחרו את מקום הפיגוע בכדי "לחנך את המתנחלים, שאם מישהו מהם יהרג, יתחנכו שלא לחזור להתנחלויות". עוד עולה מכתב האישום כי המחבלים תכננו לחטוף את הגופה ולטמון אותה בשביל סמוך לכפר בורקא. ע"פ כתב האישום, הקטין הוא זה שנהג ברכב המחבלים. בסמוך לשעה 18:00 התמקם הקטין עם רכבו בסמוך לצומת חומש, שם פרקו שני המחבלים הנוספים מהרכב, וירו כ-20 כדורים כל אחד מהם אל עבר רכבם של תלמידי ישיבת חומש. לאחר מכן חזרו המחבלים לרכב והקטין מילט אותם מהמקום.

כתבי אישום כנגד מחבלים נוספים יוגשו לבית המשפט בשבוע הבא כנגד 2 מחבלים נוספים, אשר ביצעו את הירי עצמו. גם כנגד אימו של אחד המחבלים יוגש כתב אישום על כך שלא מנעה את הפיגוע ואף הסיתה לביצועו ההליכים המשפטיים יתקיימו בבית המשפט הצבאי שומרון בסאלם, וייתכנו אישומים נוספים בהמשך כנגד עוד מעורבים.

לבית המשפט הגיעו הרב מוטי דימנטמן אביו של יהודה הי"ד, והרב זאב אלק אבא של אתיה דימנטמן אלמנתו של יהודה הי"ד. בליווי עו"ד חיים בלייכר ועו"ד אופיר שטיינר מארגון חוננו.

הרב מוטי דימנטמן מסר לאחר הדיון: "לא נשתף פעולה עם מטרת הרוצחים. ברגע שחס ושלום נחשוב לסגת, הם השיגו את מטרתם. הם ישבו כמה שנים בכלא, אבל הם הרוויחו. לא ניתן להם את מה שהם מצהירים כמטרה שלהם – לפרק את ההתנחלויות, לגרש אותנו מארץ ישראל. קול דמי יהודה זועקים אלינו מן האדמה. בעברית אומרים קודם את שם העצם ואח"כ את התואר – כמו אדם טוב, אדם ישר, אדם הגון. יש יוצא מן הכלל: לכאורה כתוב ו'הוא יהיה פרא אדם', הפרא זה שם העצם, והאדם זה התואר. זו חיית טרף שהולכת על שתיים. אנחנו מתעסקים עכשיו עם אנשים שהם פראים, ומקבלים חינוך להיות כאלה. מאלפים אותם להיות טורפים.

'גור אריה יהודה מטרף בני עלית' – טרפו אותו, כי הם מקבלים חינוך לטרוף. פראי אדם. אנחנו מצווים על 'וביערת הרע מקרבך', אנחנו מצפים שמדינת ישראל תבער את הרע הזה ואת הטורפים האלה שמסתובבים בינינו, מחנכים לכך ומתוגמלים על כך. הציפיה שלנו לנהוג בכל מידת הדין על מנת שנרצה קצת את דמו של יהודה שנשפך, ה' יקום דמו", הוסיף הרב דימנטמן.

הרב זאב אלק, חמיו של יהודה הי"ד תקף גם הוא את מטרת המחבלים: "יצאנו מהדיון של המחבל הקטין בן 17 וחצי, אפשר לומר שהוא פרא אדם מבוגר. הוא היה שותף רציני לרצח. אני רק רוצה ברשותכם להקריא קטע בו השיב הנאשם "כי רוצים לחנך את המתנחלים שאם מישהו מהם ייהרג יתחנכו שלא לחזור להתנחלויות. אני רוצה לומר לכם נפתלי ובנט ושר הביטחון – אלו לא ערכים של היהודים, אלו ערכים של הרשעים. הם צריכים להגיע למאסר עולם. יש לנו אורך רוח, אבל כדי שכל המדינה תדע שיש לנו עסק עם רוצחי טרור, ולא ניתן להם פרס עד שנגיע לנקודה האמיתית, כמו שיהודה ציווה אותנו – שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, וכמו שאמרה אתיה – אנחנו בעלי הבית בארץ ישראל, ולא הערבים".

עו"ד בלייכר מארגון חוננו: "היום התחיל המשפט של המחבלים הרבים שהיו שותפים למסע הרצח שביצעו ביהודים, בשביל למנוע מהם לגור בארץ ישראל. התביעה סיפרו שהמחבלים התכוונו לרצוח כמה שיותר יהודים. 'התפקשש' להם הפיגוע עקב מעצור בנשק. נמנע פיגוע המוני. המחבלים תכננו לחטוף את הנרצחים. נס שהפיגוע לא הסתיים כמו שתכננו, אבל גודל האבדה קשה מנשוא ואין לנו איך להתנחם. גם העונש המקסימלי למחבלים לא מספיק עבור טיפת דם של יהודי שנשפך בשל היותו יהודי בארץ ישראל. הציפיה שלנו מבית המשפט הצבאי להחמיר כמה שיותר עם המחבלים, להשית עליהם את העונשים המקסימליים.

הציפיה שלנו מממשלת ישראל – תקראו את כתב האישום, תשמעו מה המחבלים רוצים להשיג באמצעות הטרור ותבינו מה מדינת ישראל צריכה לעשות. מטרתם להשמיד אותנו שלא נהיה חלק מהארץ הזו, ארץ אבותינו. כדאי שהתשובה למחבלים תהיה גם במישור הלאומי של חזרה לארץ ישראל", דברי בלייכר.

עו"ד אופיר שטיינר מארגון חוננו: "הוגש כתב תביעה. מחומר הראיות עולה כי הפעולה נעשתה בצורה מתוכננת ומחושבת. ולפני היציאה לדרך משאת נפשם של המפגעים היתה ליצר פעולה מחנכת, שתגיד לעם ישראל אנחנו בעלי הבית. לא יכול להיות שהמקום שאותו ניסו להחריב ובאו ואמרו שבחרו אותו כדי שלשם לא יחזרו – לא יכול להיות שממשלת ישראל תיתן יד לשאיפת המחבלים. מעבר לענישתם צריך להעביר מסר ברור – פיגוע טרור לא יכול להסתיים במימוש שאיפותיהם הלאומיות של המחבלים. בתיהם הם שאמורים להיהרס, ולא אף בית של יהודי".

נזכיר כי הפיגוע הקשה התרחש לפני כחודש וחצי, בעת שדימנטמן וחבריו נסעו בסוף יום לימודים בישיבת חומש אל בתיהם. חוליית מחבלים ירתה על רכבם של בחורי הישיבה ממארב בצד הדרך, ולאחר מכן נמלטו מהמקום. מן הירי

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]