פרשת NSO | דיווח: המשטרה ריגלה אחר מעורב מרכזי בתיקי נתניהו. קרעי: "בוצעה כאן הפיכה משפטית" - 0404
פרשת NSO | דיווח: המשטרה ריגלה אחר מעורב מרכזי בתיקי נתניהו. קרעי: דוברות המשטרה

פרשת NSO | דיווח: המשטרה ריגלה אחר מעורב מרכזי בתיקי נתניהו. קרעי: "בוצעה כאן הפיכה משפטית"

פרשת הריגול של המשטרה אחר אזרחים באמצעות תוכנות ריגול שונות ובניהן תוכנת פגסוס של NSO ממשיכה להסתעף. אמש נחשף לראשונה בערוץ 14 על ידי העיתונאי שמעון ריקלין כי המשטרה שתלה תוכנות ריגול גם בטלפונים של גורמים בסביבת נתניהו. הערב דווח בחדשות 13 כי המשטרה ריגלה בין היתר אחר מעורב מרכזי בתיקי נתניהו ושאבה מהנייד שלו מידע רב ללא צו מבית משפט.

במשטרה לא הכחישו וטענו כי החומר נשאר ביחידה הטכנולוגית ולא הועבר הלאה לפרקליטות.

חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד התייחס לדיווח וקבע: "בוצעה כאן הפיכה משפטית".

ח"כ שלמה קרעי: "כמו שאמרתי פעמים רבות, לצערי הרב, ישראל כבר לא ממש דמוקרטיה. בוצעה כאן הפיכה משפטית, תוך שימוש בכח ובמשאבים בלתי מוגבלים, כספית וחוקית, אחרי מנהיג הימין.

מנדלבליט, ניצן, אלשיך ושות', חטפו את המדינה, הרסו אותה והלכו לביתם. זה לא יעבור להם בשתיקה. יום הדין יגיע בקרוב. נטפל בעז"ה".

ממשטרת ישראל נמסר: "בהתאם לפרסום החלטת היועמ"ש בדבר מינוי צוות הבדיקה והממצאים שעולים, משטרת ישראל תשתף פעולה באופן מלא ובשקיפות לכל בדיקה שתידרש ע"י הצוות שמונה, מטבע הדברים לא נפרט מעבר לכך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]