בעקבות ביטול התו הירוק ח"כ מעוז דורש: לאפשר פעילות פרלמנטרית תקינה - 0404
בעקבות ביטול התו הירוק ח אוליבר פיטוסי, פלאש 90

בעקבות ביטול התו הירוק ח"כ מעוז דורש: לאפשר פעילות פרלמנטרית תקינה

בשבוע הבא ביום שני יתקיים אירוע השקה לשדולת הזהות היהודית בכנסת. אלא שח"כ אבי מעוז, העומד בראש השדולה, הופתע כשקיבל הודעה ממחלקת הטקסים והאירועים של הכנסת, לפיה תיאסר כניסת אורחים לשדולה, ואף תוגבל השתתפות חברי הכנסת.

בעקבות כך פנה מעוז במכתב ליו"ר הכנסת מיקי לוי, עוד לפני ישיבת קבינט הקורונה אמש וביקש להשוות את הפעילות בכנסת לפעילות בשאר המשק. "ברור ומובן לי הצורך להיזהר ולהישמר בתקופת מגיפה, ובמיוחד בגל הנוכחי, אולם לאור העובדה כי המשק ללא מגבלות על אירועים והכנסת מתנהלת על פי מתווה התו הירוק, דיוני הוועדות מתקיימים בנוכחות פיזית של ח"כים ומוזמנים, וגם בבית הכנסת ובחדרי הסיעות לא מגבילים את הכניסה בצורה שכזאת, ראוי שלא להגביל גם את האפשרות לערוך כנסים שכאלה, שהינם משמעותיים לעבודת הח"כים.

שדולה זו מבטאת את לב ליבה של העבודה הפרלמנטרית שלשמה אני שלוח מטעם הציבור. שליחותי הציבורית כח"כ יכולה לבוא לידי ביטוי בצורה המיטבית ע"י כינונה של שדולה זאת ותחילת עבודתה. אשר על כן, אבקש להשוות את האפשרות לעריכת כנס ההשקה לשאר פעילויות הכנסת והמשק כולו".

ח"כ מעוז הוסיף: "האם בישראל יתקיימו אירועי ספורט, תרבות ועסקים כבשגרה – ורק הפעילות הפרלמנטרית של חברי הכנסת תוגבל? מדובר במצב הזוי, שאם לא ישונה מידית לא תיוותר ברירה אלא להגיע למסקנה שהקואליציה משתמשת בקורונה בכדי להצר את צעדיהם של חברי הכנסת מהאפוזיציה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]