אושר בקבינט הקורונה: "תו ירוק רק לאירוע בסיכון גבוה" | כל הפרטים - 0404
אושר בקבינט הקורונה:

אושר בקבינט הקורונה: "תו ירוק רק לאירוע בסיכון גבוה" | כל הפרטים

תמה ישיבת ועדת השרים להתמודדות עם נגיף הקורונה (קבינט הקורונה). 

הקבינט החליט על עדכון מתווה התו הירוק. על פי המתווה החדש, יחול התו הירוק המעודכן רק באירועים בסיכון גבוה (אירועי שמחות, מסיבות וכדומה), רשימה מלאה תפורסם ע"י מטה ההסברה לקורונה עם השלמת ניסוח התקנות.

תוקף התו הירוק יעודכן, כך שיוכלו להחזיק בו האוכלוסיות הבאות: מחוסנים בשתי מנות, אשר לא חלפו ארבעה חודשים מהמועד בו קיבלו את המנה השנייה, מחלימים אשר לא חלפו ארבעה חודשים ממועד החלמתם ומחוסנים בשלוש ובארבע מנות חיסון, ללא הגבלת זמן.

המתווה המעודכן ייכנס לתוקף עם פקיעת מתווה התו הירוק המלא ביום בשבוע הבא בחצות בלילה שבין ראשון לשני.

כניסה לישראל ויציאה ממנה:

הוחלט על הארכת התקנות הקיימות בנתב"ג (בכללן חובת הבדיקה לפני הטיסה הנכנסת לישראל וכן חובת הבדיקה עם הנחיתה בנתב"ג), עד ליום שני, 07 במרץ 2022, בחצות.

כמו כן הוחלט לתקן את התקנות כך שהחל מיום שלישי הבא תבוטל חובת ביצוע בדיקת קורונה לפני טיסה יוצאת מישראל למי שאינו מחוסן או מחלים, הן לגבי נוסעים והן לגבי אנשי צוות.

בנוסף, הוחלט לאפשר לנוסע בעל תסמינים ב-14 הימים שלפני הטיסה לישראל, לעלות לטיסה במידה וביצע בדיקת אנטיגן מוסדית שלילית לאחר תחילת התסמינים (עד עתה נדרש ביצוע בדיקת PCR שלילית לאחר מכן).


החלטות נוספות:

כניסה למוסדות מגן אבות ובתי קשיש בקהילה תחייב ביצוע בדיקת אנטיגן. במשרד הבריאות ימליצו לציבור לבצע בדיקת קורונה טרם מפגש עם אדם מבוגר.

כמו כן, הוחלט על מתן סיוע בקיום אירועים מוגנים – מוסד שיחליט להקים עמדת בדיקות אנטיגן כתנאי כניסה, יקבל סבסוד חלקי מהמדינה. תיוותר חובת בדיקה דו-שבועית לעובדים לא מחוסנים במוסדות רווחה, בריאות וחינוך.

ההחלטות ייכנסו לתוקף בכפוף לאישור ועדת החוקה של הכנסת.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]