"יום האם", "יום המשפחה" והאקדמיה ללשון בשירות הפרוגרסיבים וארגוני הלהט"ב - 0404

"יום האם", "יום המשפחה" והאקדמיה ללשון בשירות הפרוגרסיבים וארגוני הלהט"ב

היום מציינים ברחבי ארצנו את "יום המשפחה". בעבר, לפני שמובילי דעת קהל פרוגרסיבים, בחסות אינספור ארגוני שמאל רדיקלים, השתלטו על השיח הציבורי, עוד קראו לזה "יום האם".

לאחר שנים של קידום העמדה השקרית לפיה "לא חייב אמא כדי להקים משפחה", תוך התעלמות מהעובדה שכל אחד בעולם נולד דרך רחם של אישה אחת, בוטל היום החשוב ונקבע כיום המשפחה. ממנו, כך מסתבר, ניתן להדיח ולהדיר בחסות האג'נדה הפרוגרסיבית, גם את האם הביולוגית, שילדה אותנו – זו שעבורה נוסד היום לכתחילה.

מי שהצטרף הפעם לחגיגת השקרים הלהט"בית הם אנשי האקדמיה ללשון, בציוץ בטוויטר לרגל "יום המשפחה" הנדסו באקדמיה ללשון שתי מילים חדשות עבור מוחקי המשפחה: "אשתה" ו"בעלו" – המיועדים עבור זוגות חד מיניים.

למעשה, אין מדובר בהמצאה של האקדמיה ללשון, אלא באימוץ המילים, שנהגו בידי מובילי דעת הקהל הפרוגרסיבים וקודמו בשנים האחרונות, על מנת להביא לשינוי תודעה ולהלבין את פירוק המשפחה המסורתית. כעת החליטו באקדמיה ללשון לאמץ את המילים מעוררות המחלוקת. 

בהחלטה להיכנס לתוך לב המחלוקת האידיאולוגית בין תומכי המשפחה לבין התומכים בפירוקה, מסתכנים באקדמיה ללשון באובדן הלגיטימיות הציבורית ובזירוז התהליך להקמת אקדמיה חלופית לעברית, כזו שתישאר נאמנה למסורת ישראל, למשפחה ולערכיה.

"האקדמיה עברה השתלטות עויינת"

מפורום הארגונים למען המשפחה נמסר בתגובה: "פורום הארגונים מחייך חיוך מריר בהביטו בריסוק השפה העברית הנגרם על ידי(לא אחרת) מאשר "האקדמיה ללשון העברית".

מחידושי הלשון לכבוד יום המשפחה תשפ"ב עולה שהאקדמיה עברה "השתלטות עויינת" של גורמים פרוגרסיבים אשר סבורים כי אם ימציאו מילים בלתי מובנות בנושא זוגיות חד מינית יהווה הדבר לגיטימציה לתהליך. על כך נאמר – לא".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]