לאחר הביזיון בתחנה המרכזית: לחיילים שיתקעו בעפולה יש מעכשיו מקום לישון - 0404
לאחר הביזיון בתחנה המרכזית: לחיילים שיתקעו בעפולה יש מעכשיו מקום לישון עיריית עפולה

לאחר הביזיון בתחנה המרכזית: לחיילים שיתקעו בעפולה יש מעכשיו מקום לישון

לאחר הביזיון בו תועדו חיילי גולני ישנהים על ריצפת התחנה המרכזית בעפולה לאחר שההסעה שלהם לבסיס לא הגיעה, החליט ראש העיר אבי אלקבץ להשיק את המיזם 'בית חם לחיילים' במסגרתו חיילים שיפספסו את ההסעה יתארחו בבתי משפחות או במבנה של העירייה. 

"בעפולה אף חייל לא ישן על הרצפה בתחנה המרכזית. נקודה", כתב אבי אלקבץ בפוסט ברשתות החברתיות לאחר שהחשיפה. 

ראש העיר הבטיח וגם קיים. אלקבץ פנה לתושבים שהתנדבו בהמוניהם לארח חיילים שיצטרכו. במקביל, מדבקות עם מספרי טלפון של המוקד העירוני (106) פוזרו בתחנה המרכזית וברחבי העיר, אליו יוכלו להתקשר חיילים מכל רחבי הארץ שפספסו את ההסעה לבסיס או נתקעו בעפולה ללא אפשרות להגיע לבסיס מכל סיבה שהיא והמוקד העירוני יפנה אותם למקומות לינה מרוכזים של העירייה (אם מדובר בקבוצות גדולות) או לבתי תושבים.

במסגרת המיזם כבר התארחו השבוע שלושה חיילים בביתן של משפחות עפולאיות. 

גם על החיילים ש"פיספסו" את המיזם ונאלצו לעבור את הלילה המקפיא על ריצפת התחנה המרכזית חשבו בעיריית עפולה. סגן מפקד החטיבה המתגורר בעיר העביר עבורם ועבור חבריהם הזמנה להתארח ביום כיף מפנק בקאנטרי קלאב העירוני על חשבון העירייה.

כבר בשבוע הבא יגיעו כ-500 חיילים ליום כיף בעפולה. 

(בתמונות: השלטים שנתלו ברחבי העיר)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]