פרסום ראשון: בג"צ דחה בקשה לדיון נוסף - בית המחבל שרצח את אליהו קיי הי"ד יהרס - 0404
פרסום ראשון: בג

פרסום ראשון: בג"צ דחה בקשה לדיון נוסף – בית המחבל שרצח את אליהו קיי הי"ד יהרס

לפני מספר ימים עתר ארגון השמאל הקיצוני המוקד להגנת הפרט לבג"ץ בדרישה לקיים דיון נוסף בהחלטה לאפשר את הריסת בית המחבל, פאדי אבו שחידם, שרצח את אליהו קיי הי"ד. כעת דחה בג"צ את הבקשה ונתן אור ירוק להרוס את בית המחבל.

כזכור, בג"ץ בדעת רוב קבע שניתן להרוס באופן מיידי את בית המחבל שרצח את אליהו קיי בחודש שעבר. מיד לאחר האישור עתרו המוקד להגנת הפרט לבג"ץ בדרישה לקיים דיון נוסף בהחלטה.

העותרים טענו כי מדובר בחריגה, שכן בשנים האחרונות צה"ל לא הרס בתי מחבלים במזרח ירושלים. בנוסף טענו שפסק בג"ץ מתיר הרס גורף של בתי מחבלים.

למרות שאושרה לפני כשבוע וחצי, צה"ל הקפיא את ההריסה עד כה וכעת ניתן אור ירוק לבצע את הריסת הבית.

נשיאת העליון, אסתר חיות, דחתה הערב כאמור את העתירה וציינה כי לא נפסקה כל הלכה חדשה ולכן אין סיבה לדיון נוסף.

מדובר צה"ל נמסר: "ביום 19 בינואר 2022, אישר בית המשפט העליון את הריסת בית המחבל פאדי אבו שחידם. עם זאת, בפסק הדין נקבע כי ניתן יהיה להרוס את בית המחבל החל מיום 30 בינואר. ביום 27.01.22 הגישו בני משפחת המחבל בקשה לדיון נוסף בבג"ץ שנדחתה היום.

צה״ל נערך לביצוע ההריסה בהקדם ובכפוף לשיקולים מבצעיים".


שי גליק מנכ"ל בצלמו
, מסר: "לצערי בעוד אדם רגיל שעותר לבג"ץ ככל שנדחה הוא משלם הוצאות משפט גבוהות. למוקד להגנת הפרט יש חסינות. מעולם המוקד לא חוייב בהוצאות משפט במקרים של עתירות נגד הרס בתי מחבלים, ולכן הם ממשיכים להטריד את המערכת המשפטית.

על מדינת ישראל ובגץ לקבוע תג מחיר שכל עתירה שנדחית תחייב את המוקד בהוצאות של עשרות אלפי שקלים לטובת קופת המדינה. בנוסף אסור להתמהמה וחובה להרוס מיידית ככל שאין צו ביניים שמעכב את ההרס".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]