ההתקפה המכוערת בוועדה לזכויות הילד | ח"כ וולדיגר ל-0404: "ניכור הורי הוא התעללות פסיכולוגית" - 0404
צילום: דוברות הכנסת

ההתקפה המכוערת בוועדה לזכויות הילד | ח"כ וולדיגר ל-0404: "ניכור הורי הוא התעללות פסיכולוגית"

היום פרסמנו בחדשות 0404 כי בעת דיון בוועדה המיוחדת לזכויות הילד, אמר חבר הכנסת איתמר בן גביר כי ניכור הורי הוא כואב, ונתן כדוגמא שאם חס וחלילה ייקחו מילדיו אותו – אביהם, כמה הילדים יסבלו. איתמר דיבר בהתרגשות גדולה ואמר כי הילדים הם אלה שסובלים מניכור הורי ועד תיאר כמה סבלם גדול.

חברת הכנסת מטעם יש עתיד, ענבר בזק, ענתה לבן גביר כי "לא נכנס לדוגמא הספציפית הזאת – כי הילדים שלך רק ירוויחו". 

בן גביר, בהלם מוחלט, הגיב לה כי היא צריכה להתבייש וכי האמירה הזאת מגעילה. בעקבות האירוע ביקרו במערכת הפוליטית את ח"כ ענבר בזק.


ח"כ מיכל וולדיגר לחדשות 0404
: "בואו נדבר דוגרי – ניכור הורי הוא התעללות פסיכולוגית. גם כשהיא איננה מופנת כלפי הילד ישירות היא פוגעת בראש ובראשונה בילד, ברווחתו האישית ובבריאותו הנפשית.

זו האשמה חמורה וקשה, השאלה היא מי קובע מתי בטחונו של הילד נפגע ועל ידי מי נפגע, ולא ענבר בזק, עם כל הכבוד והערכה לענבר, היא זו שתכריע בעניין. קביעות אוטומטיות לא פותרות את הבעיה ולעיתים אף מחמירות אותה. יש לטפל בסוגיות אלו בכפפות של משי, בלי דעות קדומות ובלי פופוליזם זול ומיותר".

מוקדם יותר, התייחסה וולדיגר למתקפה הצינית של בזק בוועדה לשלום הילד על ח"כ בן גביר. בציוץ בטוויטר כתבה ח"כ וולדיגר: "‏ענבר, תתביישי לך. זו לא פוליטיקה, זו שפלות. לפגוע כך בח"כ בן גביר, כאב לילדים, לפגוע כך במשפחתו, ועוד בוועדה לזכויות הילד?! הפסדת ובגדול, כדאי וראוי שתתנצלי על כך, בפומבי, ומיד". 

מעמותת אבות למען צדק, המסייעת לאבות מנוכרים, נמסר לחדשות 0404: "דבריה של חברת הכנסת חשפה את פרצופן האמיתי של דוברות ארגוני הנשים, לשיטתן אם אתה גבר סטרייט ואבא אינך ראוי לגדל את ילדיך.

על פי כל מדד, דבריה אלה של חברת הכנסת מעידים לכאורה על מסוגלות הורית נמוכה מצידה, כמו כן זאת קריאת השכמה לבעלה וראוי שאנשי מקצוע יכנסו לעובי הקורה.

לא פחות חמור מכך הם כלל חברי וחברות הוועדה אשר עברו לסדר היום כאשר נאמרו דברים כה חמורים אשר תומכים בשלילת אבהות מאב כי דעותיו הפוליטיות שונות".

בעקבות המקרה, שלח מנכ"ל ארגון זכויות האדם "בצלמו", שי גליק, תלונה חריפה לוועדת האתיקה של הכנסת וליו"ר הכנסת, מיקי לוי. 

מנכ"ל בצלמו, שי גליק: "הגבולות בכנסת נחצים שוב ושוב והשבוע נחצה קו אדום חדש כאשר חברת כנסת פוגעת בחבר כנסת אחר ומבזה את ילדיו הקטנים ללא כל סיבה.

באיזה עולם אנחנו חיים שילדי חברי כנסת צריכים לראות סרטון שבו חברת כנסת במהלך דיון בוועדה אומרת שאם יקחו אותם מאביהם הם ירוויחו?!

אני קורא לפעול מיידית מול חברת הכנסת ענבר בזק ולהשעות אותה בהתאם לחוק. לא ייתכן שילדי חברי כנסת יסבלו בצורה ישירה על ידי חברי כנסת שלא מחבבים את אביהם או את אמם".
    
מוועדת האתיקה נמסר שהתלונה התקבלה וברגע שהוועדה תתכנס היא תדון באופן מידי בתלונה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]