טרור הדרכים | ח''כ אופיר כץ ל-0404: "הזוי לראות איך תושבי יו"ש מופקרים - ענישת המחבלים מגוחכת" - 0404
טרור הדרכים | ח דוברות חה"כ כץ

טרור הדרכים | ח"כ אופיר כץ ל-0404: "הזוי לראות איך תושבי יו"ש מופקרים – ענישת המחבלים מגוחכת"

חבר הכנסת אופיר כץ יזם דיון שיתקיים השבוע בוועדה לביטחון פנים בנושא אי מיצוי הדין עם מחבלים משליכי אבנים ובקבוקי תבערה.

בדברי ההסבר נכתב:

בדו"ח שהוציא מרכז המחקר והמידע של הכנסת מפורסמים נתונים על ההליך הפלילי של משליכי אבנים ובקבוקי תבערה באזור יהודה ושומרון וירושלים.
מהדו"ח עולה בבירור כי התנהלות מערכות אכיפת החוק ובתי הדין הצבאיים לא מטפלים באופן ראוי בתופעה מסוכנת זו. 95% מהתיקים נסגרים, בפחות מחצי מהמקרים מוגשים כתבי אישום, ועשרות בודדות נכנסו לכלא מאז שנת 2015.

רוב מוחלט של המאסרים הוא שנה ופחות. אין הרתעה, אין ענישה ואין טיפול הולם. זריקת אבן או בקבוק תבערה על רכב נוסע זה לא פחות מירי, זה נסיון רצח, וצריך להתייחס לכך באופן זהה. לא יתכן שנפקיר את תושבי ישראל לטרור שכזה.

חבר הכנסת אופיר כץ, מסר לחדשות 0404: "פשוט הזוי לראות איך תושבי יהודה ושומרון מופקרים. מספר המקרים במהלך השנים לא משתנה אבל מיצוי הדין פוחת. מדובר במחבלים שרוצים לרצוח ולפגוע בחיי אדם.

זריקת אבן או בקבוק תבערה על רכב זה לא פחות חמור מירי, זה נסיון רצח, וצריך להתייחס לכך באופן זהה. לא יתכן שהם לא יקבלו את העונש הראוי. מביך לראות את הענישה המגוחכת. חובתנו לשמור על בטחונם של המתיישבים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]