משפחת ביסט זועמת על החלטת שב"כ שלא לחקור את החשד לרצח דסטאו במהלך פרעות תשפ"א - 0404
משפחת ביסט זועמת על החלטת שב

משפחת ביסט זועמת על החלטת שב"כ שלא לחקור את החשד לרצח דסטאו במהלך פרעות תשפ"א

דסטאו ביסט ז"ל בן ה-74 נדרס על ידי רוכבי אופניים חשמליים במהלך מבצע שומר החומות ובזמן פרעות תשפ"א והפגורומים שביצעו ערבים ביהודים בכל רחבי ארצנו. לפי עדויות הנוכחים, הרוכבים הערבים פגעו בו בכוונת תחילה, ניסו לחזור ולדרוס את שאר הנוכחים בתחנה ולאחר מכן נמלטו מהמקום. כשלושה שבועות לאחר מכן נפטר דסטאו ביסט הי"ד מפצעיו.

עד כה לא הוגש אף כתב אישום והמשטרה נמנעת מלקבוע כי מדובר באירוע על רקע לאומני למרות העדויות מהזירה. משפחתו של דסטאו ביסט הי"ד שנרצח במהלך פרעות תשפ"א בעיר רמלה זעמה על החלטת שירות הביטחון הכללי לדחות את דרישתה ולא לחקור את הרצח כאירוע לאומני.

ממשפחת ביסט נמסר בתגובה להחלטת שב"כ: "החלטה אירונית. אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק: אנו ביקשנו משירות הביטחון הכללי לחקור את הרצח עקב התנהלותה הכושלת של המשטרה בחקירה. תשעה חודשים לאחר הרצח טרם הוגש כתב אישום נגד הרוצחים, מה שמוכיח שהמשטרה לבדה לא מצליחה לשים ידה על הפוגעים. כל בר דעת מבין שלשב"כ ישנם כלים ודרכי חקירה שאין למשטרה.

ומה שב"כ משיב? שלפי חומרי החקירה של המשטרה שקיבל לידיו אין חשד לאירוע טרור. הרי מהסיבה הזו ביקשנו חקירת שב"כ – בגלל שהמשטרה לא הצליחה לחקור. להשתמש בחומרי החקירה הדלים הקיימים כסיבה לא לפתוח בחקירה מעמיקה יותר זה לצחוק לנו בפרצוף.

אנו דורשים מכבוד השופט החוקר בתיק להורות לשב"כ לחקור את רצח אבינו הי"ד, בכל הכלים והדרכים שיש בידיו. אנו סמוכים ובטוחים שחקירה מעמיקה ויסודית תוביל לתוצאות אחרות משל חקירת המשטרה, תביא להעמדת האשמים לדין ותיתן צדק, ולו במעט, לאבינו הי"ד".

נזכיר כי השבוע הודיע שב"כ כי לא יחקור את נסיבות מותו של דסטאו ביסט הי"ד, שנרצח על ידי בני מיעוטים במהלך פרעות תשפ"א בעיר רמלה. לדברי שב"כ, לפי חומרי החקירה שאספה המשטרה לא מדובר באירוע טרור.

עו"ד אריאל עטרי המייצג את משפחת המנוח מטעם ארגון חוננו שלח תגובה לשופט טל ענר בבקשה להורות לשב"כ לחקור את האירוע, בגלל מחדלי המשטרה הקודמים בתיק. לדבריו " הרושם הוא ששב"כ והמשטרה עושים הכל כדי לא לעשות כלום. ההסתמכות של השב"כ על מידע מהמשטרה דומה לאותו קיטע שיושב על כתפיו של גידם. אנו מצפים שראש השב"כ יורה לפקודיו להפסיק להתעצל ולסייע בלכידת הרוצחים".

נזכיר כי לאחרונה ביקשה המשפחה למנות שופט חוקר שיפקח על החקירה בתיק רצח אביהם ויורה אף לשב"כ לחקור את הרצח. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]