פרשת מותו של אהוביה סנדק: רבנים בכירים בציונות הדתית קוראים להקים ועדת חקירה חיצונית - 0404
פרשת מותו של אהוביה סנדק: רבנים בכירים בציונות הדתית קוראים להקים ועדת חקירה חיצונית באדיבות המשפחה

פרשת מותו של אהוביה סנדק: רבנים בכירים בציונות הדתית קוראים להקים ועדת חקירה חיצונית

רבני הארץ הטובה יצאו היום (רביעי) בקריאה להקים ועדת חקירה חיצונית לחקירת מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל, שתגרום לדבריהם למשטרה לנהוג ביתר זהירות במעשיה ובאחריותה כלפי הציבור. מכתב הרבנים פורסם בתגובה לדיווחים על החלטת היועמ"ש מנדלבליט לסגור את תיק החקירה נגד השוטרים המעורבים באירוע.

במכתב, עליו חתומים בכירים בציונות הדתית, נכתב: "אנו מוצאים לנכון להתייחס לעובדות כאובות שנתגלו בזמן האחרון. עם כל השבח הראוי לשוטרים על מאמציהם במיגור הפשיעה ושמירה על בטחון הציבור, היתה בשנה האחרונה פרשה קשה ביותר.

הנער הצעיר אהוביה סנדק ז"ל, נהרג במה שנראה בעליל כתאונה מכוונת וחסרת אחריות של רכב משטרתי. עם זה, מח"ש פעלה בדרך מטייחת ובמקום למצות את הדין עם שוטרים הפוגעים, העדיפו לנקותם ולהעביר את האשמה לחבריו הצעירים של אהוביה ז"ל.

שתברר את העניין לאשורו ובזאת לדרוש מהמשטרה לנהוג יתר זהירות במעשיה ובאחריותה להגן על בטחון הציבור, שנראה כנחלש לאחרונה בעקבות האירועים שהיו בלוד, בעכו ובשאר מקומות, ולברר עד תום את הצדק בעניינו של אהוביה ז"ל.

בתקווה שתתקיים בנו הבטחת התורה: צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף לְמַעַן תִּחְיֶה וְיָרַשְתָ אֶת הָאָרֶץ".

בין הרבנים החתומים על המכתב: הרב חיים דרוקמן, הרב דב ליאור, הרב יעקב אריאל, הרב איתן איזמן, הרב שמואל אליהו, הרב דוד חי הכהן, הרב אורי כהן, הרב אליקים לבנון, הרב איסר קלונסקי, הרב אריה שטרן, הרב מרדכי שטרנברג והרב יוסף ארציאל.

נזכיר כי השבוע פורסם בשם מקורבים ליועמ"ש אביחי מנדלבליט כי בכוונת היועמ"ש לסגור את תיקי החקירה כנגד השוטרים המעורבים במרדף במהלכו נהרג הנער אהוביה סנדק ז"ל, ובד בבד על היתכנות הגשת כתבי אישום נגד הנערים האחרים שנסעו ברכב.

הבוקר (רביעי) פנתה משפחת סנדק למנדלבליט בבקשה שיוציא הבהרה כי הפרסומים על סגירת תיק החקירה נגד השוטרים שגויים. לחילופין ביקשה המשפחה כי במקרה שהדיווחים נכונים, יפגש מנדלבליט עם נציגי המשפחה בכדי שיציגו בפניו את עמדתם ואת המידע שברשותם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]