מנותקים | לילדי ההתיישבות הצעירה אין חיבור לחשמל? לפיד וליברמן מאשמים את ההורים - 0404
מנותקים | לילדי ההתיישבות הצעירה אין חיבור לחשמל? לפיד וליברמן מאשמים את ההורים שלמה מור, 0404

מנותקים | לילדי ההתיישבות הצעירה אין חיבור לחשמל? לפיד וליברמן מאשמים את ההורים

יאיר לפיד השיב במהלך הצהרה לתקשורת על השאלה מה עמדתו על כך שאלפי ילדים בהתיישבות הצעירה ישנים כל לילה בחושך ובקור והשיב "זה ביטוי מכובס. לא התיישבות צעירה אלא מאחזים לא חוקיים". 

לפיד אמר שגם שם חיים אזרחים ישראלים ולמדינת ישראל יש מחוייבות אך רמז שמי שאשם בכך בלילדים בהתיישבות הצעירה אין חשמל הם ההורים שלהם שבחרו לגור במקום. לדבריו: "אלו מאחזים לא חוקיים. זו שאלה מעניינת אם צריך לקחת לשם ילדים אבל זה עניין של הוריהם".

כזכור, עבור מאחזים לא חוקיים בנגב, בהם גרים בדואים, העבירו בממשלת בנט את "חוק החשמל", אבל נראה שדם של יהודים זול יותר, בעיני ממשלת השמאל של בנט-לפיד.

מפורום ההתיישבות הצעירה נמסר בתגובה לדברי לפיד: ״תקרא לנו איך שבא לך. מאחזים, נעליים או נקניקיות. הכל טוב. מבקשים לברך אותך על ההכרה בכך שלמדינת ישראל יש מחוייבות גם למתיישבים בהתישבות הצעירה. צעד חשוב ומשמעותי.

כולם מסכימים שצריך לחבר אותנו לחשמל. אז למה להתעכב ולתת לילדים שלנו להמשיך לקפוא מקור?״.

גם אביגדור ליברמן אמר דברים ברוח דומה והאשים את הורי הילדים בכך שבחרו לגור בהתיישבות הצעירה, תוך התנערות מאחריות הממשלה: "מי שמאפשר לילדים לישון בחושך ובקור עושה מעשה לא נכון".

יונתן סינדל, פלאש 90. ליברמן. מסדיר לבדואים ומתעלם מהיהודים.

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, תקף את ליברמן: "עם אותו לב שידעת להכשיר את המאחזים הבדואים, תשתמש כלפי אחיך בהתיישבות הצעירה למרות שהם משרתים בצבא ומשלמים מיסים. במקום זאת, ליבך גס בהורים ובילדים.

בוא ותביט בעיניים של לוחמים במילואים, של נשים עובדות ותגיד להם שממשלת ישראל זורקת אותם לקור כלבים כי אתה מסרב לראות בהם אזרחים שווי זכויות. ידעת לקדם חוק שמעניק חשמל לבדואים שהשתלטו על אדמות המדינה, אבל כאן אתה מגלה אטימות לב. איך אתה ישן בלילה?!

אני קורא לראש הממשלה בנט לגנות את דבריו הנלוזים של שר האוצר".

יו"ר מפלגת נעם, ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית), מסר בתגובה לדברי לפיד וליברמן: "על פי קו המחשבה של ליברמן ולפיד המשפחות שמוסרות את נפשם על יישוב הארץ, ונקראו על ידי המדינה ליישב את המקום, אשמות בכך שאין להם חשמל לחימום בתיהם. הם גם אשמים בפיגועים שיש כלפיהם. היהודים גם אשמים באנטישמיות כלפיהם ברחבי העולם. הממשלה הרעה הזאת עסוקה בדבר אחד: בהסתה. מסיתים נגד המתיישבים, ונגד החרדים, ונגד נתניהו, ובעצם נגד כל מי שלא חושב כמותם".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]