גדולי הרבנים נגד מד"א: "שינוי טפסי התרמת הדם - ניסיונות שמד לנפש האומה" - 0404
גדולי הרבנים נגד מד

גדולי הרבנים נגד מד"א: "שינוי טפסי התרמת הדם – ניסיונות שמד לנפש האומה"

מאבקם של בני הישיבות כנגד שינוי הטפסים בתרומות הדם עולה מדרגה. זקני הרבנים בציונית הדתית ובציבור החרדי -ספרדי יוצאים בקריאה לבני הישיבות להמשיך במאבקם כנגד שינוי הטפסים בתרומות הדם במד"א, זאת לאחר שבמד"א הסירו את שם האב ושם האם מטפסי התרמת הדם.

על הקריאה חתומים הרבנים – הראשון לציון לשעבר ורבה של ירושלים הרב שלמה עמאר, רבה לשעבר של קריית ארבע- חברון הרב דוב ליאור, הרב צבי ישראל טאו, ונשיא מוסדות כיסא רחמים הרב מאיר מאזוז. תמיכתם של הרב עמאר והרב מזוז במאבק נגד שינוי הטפסים, נחשבת לפורצת דרך בשל השתייכותם להנהגת הציבור החרדי-ספרדי.

את קריאתם פתחו הרבנים בדברי חיזוק לתלמידים בישיבות: "באנו לחזק את ידיהם של תלמידי הישיבות הקדושות שמתאמצים לתרום דם בכל הזדמנות אפשרית. אמנם עתה קמו עוקרי היהדות והמשפחה בישראל ורוצים להחדיר דעות זרות ומשונות לתורה ולטבע האנושי ולבטל את מושג המשפחה הבריאה בעם ישראל ואף בשאר האנושות, שהיא של אב ואם".

לדבריהם, "כל זאת באלימות ועל ידי כפייה ברוטלית של דעותיהם ולחייב את תורמי הדם לחתום על טופס תרומה אשר מחקו ממנו את המילים "אב ואם", כאילו בושה היא שמשפחה היא דווקא של אב ואם. והיו לא תהיה!.

"על כן חובה גדולה על הישיבות הקדושות שלא להצטרף לקרקס זה המלבה את הכפירה ואת הקרע בעם ישראל. ועל ידי מסירות הנפש שלהם , כפי שמוסרים נפשם ונותנים מדמם לציבור החולים על ידי תרומות הדם, שלא לתרום דם במצבים כאלו של ניסיונות שמד לנפש האומה וליסודותיה הטהורים".

נזכיר, כי בסוף השבוע, יצאו שורת ראשי ישיבות בכירים בציונות הדתית, במכתב חיזוק לתלמידים וקראו להם להמשיך במאבקם כנגד השינוי בטפסי מד"א, ושלא לתרום דם עד להשבת טפסי ההתרמה הקבועים.

לדברי הרבנים במכתב: "ארגונים עתירי כסף מנסים לשנות את דמותה של מדינת ישראל, לפגוע בטבע האנושי של "אב ואם" כמשפחה נורמטיבית, ולהציב כדגל הקידמה את הרס מוסד המשפחה בישראל! על כן חובתנו, להמשיך במהלך בו פתחנו, להרים בגאון את דגלנו, דגל התורה ודגל דרך ארץ המצטרפת לתורה, לעמוד על שלנו, ולדרוש להשיב את טפסי תרומת הדם כפי שהיו, עם סעיף "אב ואם", ואז בשמחה, נחזור ונתרום מדמנו למען חולי עמנו".

עוד נזכיר כי עשרות ישיבות ומוסדות, בהם אלפי תלמידים, הודיעו למד"א כי תלמידיהם ישובו לתרום דם, רק לאחר שיוחזרו הטפסים המקוריים. מדובר באלפי תלמידים, צוותי הוראה ואנשים נוספים שקשורים לישיבות אלו, אשר נמנעים כבר מספר חודשים מלתרום דם בעקבות שינוי הטפסים שנעשה בלחצים מצד ארגונים רדיקאליים. עד כה נהנו במד"א מהאפשרות להגיע למוסד או ישיבה וכך להתרים כמות גדולה של אנשים בזמן קצר, דבר שלא מתאפשר כעת. בישיבות מדגישים כי הם ישמחו לחזור ולתרום דם כבעבר וזאת ברגע שהטפסים יוחזרו למצבם הקודם, והכל תלוי בהחלטה פשוטה של ארגון מד"א.

המהלך הציבורי נגד שינוי המדיניות של מד"א נולד לאחר ניסיונות ליצור דיאלוג בין מד"א לבין הישיבות. לאחר שבמד"א סירבו בתוקף להשיב את הטפסים לכבעבר, החליטו בישיבות לצאת למאבק "אנחנו עומדים על זכותנו, להמשיך ולתרום דם, כפי שחונכנו לנתינה ותרומה, מבלי שיחנכו אותנו מחדש" הסביר אחד ממוביל המחאה, "מנצלים את התרומה שלנו להחדרת אג'נדות רדיקאליות ופרוגרסיביות. לא יתכן שינצלו את הנתינה שלנו לקידום אג'נדות זרות. בע"ה נשוב לתרום בקרוב בטפסים המקוריים שבהם תרמנו שנים", הוסיפו לסיום.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]