נשיאת העליון לשעבר מרים נאור הלכה לעולמה - 0404
נשיאת העליון לשעבר מרים נאור הלכה לעולמה

נשיאת העליון לשעבר מרים נאור הלכה לעולמה

נשיאת בית המשפט בדימוס, השופטת מרים נאור, הלכה לעולמה בגיל 74.

נאור נולדה בירושלים בשנת 1947. היא מונתה לכהונת שופטת בית משפט השלום בירושלים בשנת 1980 בגיל 33, ולכהונת שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים בשנת 1988. כיהנה כשופטת של בית משפט העליון משנת 2001, כמשנה לנשיא בית המשפט העליון משנת 2012 עד שנת 2015, בה מונתה לנשיאת בית המשפט העליון. הנשיאה בדימוס נאור פרשה מכס השיפוט ביום 26.10.2017 עם הגיעה לגיל 70. 

בחודשים האחרונים עמדה בראש ועדת החקירה הממלכתית לחקר אסון מירון, "בתקופה האחרונה התמסרה לעבודת הוועדה ולחקר האסון הקשה, וראתה בה שליחות מן המעלה הראשונה בעשייה למען הציבור, כפי שנהגה כל חייה. הייתה שופטת בכל רמ"ח איבריה, עד יומה האחרון" – נמסר.

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו: "רעייתי שרה ואני שולחים את תנחומינו מעומק ליבנו לפרופ׳ אריה נאור, לבנים מיכאל ונפתלי ולכל משפחת נאור, על פטירתה של נשיאת בית המשפט העליון לשעבר, השופטת מרים נאור ז״ל. לשופטת נאור הייתה מחוייבות עמוקה למדינת ישראל ולעולם המשפט, לו תרמה רבות במהלך חייה. בבית הוריה היא התחנכה על ערכים של שליחות ומצוינות, ערכים שהיו נר לרגליה במשך שנים. רעייתי שרה ואני זוכרים בחום את פגישותינו הנעימות בבתינו בהן יכולנו לעמוד על אישיותה הייחודית ועל הקשר העמוק שלה עם אריה, שותפה לחיים רבי מעש. יהי זכרה ברוך".

מירי רגב: "אני משתתפת בצערם של משפחת נאור, אריה, מיכאל ונפתלי באבלם הכבד על מות אמם כבוד השופטת מרים נאור ז"ל. יהיה זכרה ברוך".

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]