עקב תנאי מזג האוויר: בצה"ל יחמירו בפעילות כוחות היבשה - 0404
עקב תנאי מזג האוויר: בצה דובר צה"ל

עקב תנאי מזג האוויר: בצה"ל יחמירו בפעילות כוחות היבשה

עקב תנאי מזג האוויר החריגים הצפויים בימים הקרובים, הוחלט בצה"ל על החמרה בפעילות כוחות היבשה עד יום חמישי. הנחיות הנוגעות למזג האוויר הועברו לכלל היחידות, ולכלל היחידות המתאמנות, ומצה"ל נמסר כי על היחידות לבצע הערכת מצב בהקשר היערכות למזג אוויר חריג.

בין ההנחיות:

החל מיום רביעי עד יום חמישי חל איסור מוחלט לבצע ניווטים, אימוני מילוט, אימוני הסוואה וכדומה.

אימונים ביחידות יאושרו בשני דרגים בכירים ממפקד המסגרת המתאמנת. אימונים בצפון הארץ (חרמון ורמת הגולן) יאושרו על-ידי מפקד האוגדה הרלוונטי. 

חל איסור על ביצוע עבודות בגובה למעט בפעילות מבצעית ולאחר אישור מפקד האוגדה המרחבית.

נסיעות מנהלתיות באישור מפקד היחידה, בכבישים אשר צפוי הצטברות של קרח יש לבצע ניהול סיכונים מותאם. – חל איסור על חציית נחלים. – חל איסור על פעילויות תרבות ורווחה וטיולים בצפון הארץ למעט מקומות סגורים ומקורים

באחריות מפקדים לבצע הערכת סיכונים לכל פעילות, אימון, משימה היוצאת ומתקיימת בימיים הקרובים.

צה"ל פועל לשמירה על ביטחון משרתיו תוך הקפדה על הכשירות המבצעית של הכוחות. צה"ל ייערך לתרחישי סופות שלגים ושיטפונות במרחבים השונים, בתיאום עם ארגוני החירום, ובמידת הצורך, ערוך לסייע לעורף האזרחי באמצעות יכולות ייעודיות רלוונטיות, – מסרו בדובר צה"ל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]