זעם בימין בעקבות הדיווח על הכוונה לסגור את תיק החקירה נגד השוטרים המעורבים במות אהוביה סנדק - 0404
זעם בימין בעקבות הדיווח על הכוונה לסגור את תיק החקירה נגד השוטרים המעורבים במות אהוביה סנדק באדיבות המשפחה

זעם בימין בעקבות הדיווח על הכוונה לסגור את תיק החקירה נגד השוטרים המעורבים במות אהוביה סנדק

תגובות סוערות בימין בעקבות הדיווח כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מתכוון להמליץ לסגור את תיק החקירה נגד שוטרי ימ"ר ש"י שהיו מעורבים בגרימת מותו של הנער אהוביה סנדק, במהלך מרדף משטרתי אחרי נערים יהודים ולאחר שהניידת בה נסעו ניגחה את רכבו של אהוביה סנדק וגרמה ולהתהפכותו.

על פי הדיווח מתכוון מנדלבליט להאשים במותו של אהוביה, דווקא את חבריו שהיו איתו ברכב שהתהפך בעקבות ניגוח השוטרים.

אם תיק החקירה אכן ייסגר, צפויות להתחדש ההפגנות מצד חבריו של אהוביה ז"ל ותומכיו, הדורשים לעשות עימו צדק.

יו״ר הציונות הדתית, ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, מסר: "הייתי שם. מהרגע הראשון הכל היה טיוח אחד גדול. סגירת התיק, כמו גם זיהום החקירה והעיכוב בחקירת השוטרים הם אות קין על מצחה של מערכת אכיפת החוק בישראל.

במקום שממשלת ישראל תעסוק בוועדות חקירות פוליטיות נגד ממשלות קודמות, ראוי שתעסוק בעוולות האמיתיות שמתרחשות נגד אוכלוסיה שאין לה קול.

האם אין צדיק אחד בסדום שידרוש צדק עבור אהוביה?".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "אם אכן תיק החקירה נגד השוטרים ייסגר, מדובר ביום כיפור במערכת אכיפת החוק ומתן רשיון להרוג נערי גבעות. מנדלבליט עוזב עם עוד כתם חמור וקשה, דמם של נערי הגבעות הופך להיות הפקר".

עורך הדין אריאל עטרי, המייצג את הוריו של אהוביה סנדק ז"ל, אברהם ואיילת סנדק, מטעם ארגון חוננו, מסר: "לא ברור מדוע נזקק היועץ המשפטי לממשלה להסתתר, בימיו האחרונים, מאחורי הדלפות לאנשי תקשורת במקום לצאת בגלוי לציבור ולהודיע על החלטתו. שנה שלמה המשפחה לא ישנה בציפיה דרוכה להחלטה והיועץ לא התפנה להכרעה עד לשניה האחרונה. אנו מתכוונים להמשיך במאבק הציבורי והמשפטי עד שהאחראים למות אהוביה ישלמו על מעשיהם".

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו, הוסיף: "‏הפרסומים מהיועמ"ש אחרי יותר משנה מאז ההרג של אהוביה סנדק ז"ל, הם בדיוק הפרסומים שבמח"ש תדרכו את העיתונאי משה נוסבאום יומיים או שלושה אחרי ההרג. כבר לפני שהוגשה חוות הדעת, כבר לפני שאספו הראיות, כבר לפני שהיתה החקירה מח"ש הדליפו לכל גורם שהתיק הזה יסגר.

כעת לאחר שנה ויותר כשמתפרסם שהתיק כנגד השוטרים צפוי להיסגר אנחנו לא מתפלאים. המטרה סומנה לפני החקירה והעמדה של היועמ"ש היא כפי שסומן מלכתחילה והיה צפוי, כל ההפגנות וכל הזעם הציבורי לא היו לחינם, ידענו בדיוק מה מגמת המערכת וההדלפה על מגמת היועמ"ש לא מפתיעה אותנו. אנחנו נלחם בכל האמצעים החוקיים שעומדים לרשותינו להפוך את ההחלטה המבישה הזאת".

ח"כ שלמה קרעי: "כִּסְדֹם הָיִינוּ לַעֲמֹרָה דָּמִינוּ. זה פשוט לא ייאמן! החלטה כזו, אחרי השערורייה והסתרת המידע בוועדה המשותפת לחוץ ובטחון ובט"פ שקיימו רם בן ברק ומירב בן ארי לפני כחודש. במקום לחזור בתשובה, מוסיפים חטא על פשע. על זה צריך ועדת חקירה במקום המשחקים הפוליטיים המלוכלכים שלכם".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן: "לצערנו לא הופתענו. מהיום של המרדף ההוא אנחנו בתחושה קשה שנעשה הכול כדי לטאטא את נסיבות מותו של אהוביה סנדק ז"ל ולא כדי לגלות את האמת ולהעמיד את האשמים לדין. כאשר אזרח או לובש מדים הורג מחבל בעת פיגוע טרור, המעצר מתבצע מידית וחייו של אותו איש חיל הופכים לגיהינום על ידי מערכת אכיפת החוק. אבל כאשר גופתו של אחד מילדנו מוטלת לפנינו – אין דין ואין דיין, אין אחראי ואין אשם, כאילו שתי מערכות חוקים מקבילות מתנהלות במדינתנו. אנחנו לא פחות ממזועזעים במידה ואכן התקבלה החלטה זאת ודורשים מהשר לביטחון פנים עמר בר לב ומהמפכ"ל קובי שבתאי לפעול ללא דיחוי לחקר האמת בפרשה זאת. את אהוביה סנדק כבר לא נחזיר אבל לא נאפשר לקיים חברה בה מרדף משטרתי מסתיים בלוויית ילד".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]