ועדת השרים דחתה הצעה לאסור הנפת דגלי אויב. ח"כ מאי גולן ל-0404: "ממשלה אנטי ציונית" - 0404
ועדת השרים דחתה הצעה לאסור הנפת דגלי אויב. ח גילעד הדרי

ועדת השרים דחתה הצעה לאסור הנפת דגלי אויב. ח"כ מאי גולן ל-0404: "ממשלה אנטי ציונית"

ועדת השרים לחקיקה דחתה היום (ראשון) את הצעת החוק של ח״כ מאי גולן בדבר איסור הנפת דגלי אויב. על פי הצעת החוק אזרחים שיניפו במהלך הפגנה דגל של מדינת אויב או של גופים שאינם ידידותיים לישראל כמו דגלי אש"ף, יועמדו לדין פלילי ויהיו צפויים לשנת מאסר אחת. 

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי "הצעת החוק קובעת את כלל ההדדיות. כלומר מי שאינו מאפשר להניף את דגל ישראל בתחומו בפומבי – לא יונף דגלו בפומבי בהתקהלות בתחומי ישראל".

הצעת החוק מהווה למעשה תיקון לחוק העונשין האוסר התקהלות של אנשים, שיש יסוד כי בכוונתם להפר את הסדר הציבורי. החוק קובע כי "שלושה אנשים לפחות שהתקהלו לשם עבירה, או שהתקהלו למטרה משותפת, ואפילו כשרה, ומתנהגים באופן הנותן לאנשים שבסביבה יסוד סביר לחשוש שהמתקהלים יעשו מעשה שיפר את השלום, או שבעצם התקהלותם יעוררו אנשים אחרים, ללא צורך וללא עילה מספקת, להפר את השלום – הרי זו התקהלות אסורה, והמשתתף בהתקהלות אסורה דינו מאסר שנה אחת".

הצעת החוק של גולן, שנפלה בוועדת השרים, ביקשה להוסיף לנוסח הקיים את האיסור להניף דגלים של מדינת אויב או של מדינות לא ידידותיות, או גוף שאינו מאפשר להציג את דגל ישראל בתחומו״.

ח"כ מאי גולן לחדשות 0404: "מבחינת הממשלה המושחתת הזו, דגלי האויבים שלנו הם בכלל דגלי שלום וברכה. כך פועלת ממשלה אנטי ציונית המתביישת בערכיה וסמליה הלאומיים ונשלטת הלכה למעשה על ידי מועצת השורא והתנועה האיסלאמית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]