המפעל הבלתי חוקי ממשיך לזהם - הוועדה לתכנון ובנייה בכפר קאסם נמנעת מאכיפה ומצפצפת על ביהמ"ש - 0404
המפעל הבלתי חוקי ממשיך לזהם – הוועדה לתכנון ובנייה בכפר קאסם נמנעת מאכיפה ומצפצפת על ביהמ הפורום לישראל ירוקה.

המפעל הבלתי חוקי ממשיך לזהם – הוועדה לתכנון ובנייה בכפר קאסם נמנעת מאכיפה ומצפצפת על ביהמ"ש

בית המשפט המחוזי בלוד היה אמור לקיים היום (ראשון) דיון ענייני נגד מפעל בטון "נברס" והוועדה לתכנון ובנייה בכפר קאסם וזאת לאחר שהוועדה המקומית לא אוכפת את החוק כנגד מפעל הבטון המזהם.

על פי העתירה, מפעל נברס יושב על אזור שמיועד למסחר ותעשיה קלה, המפעל פועל ללא היתר בניה וללא רישיון עסק ואין לו את האישורים הנדרשים מהמשרד להגנת הסביבה, להפעלת מפעל בטון חוקי.

נציגי הוועדה המקומית והמפעל לא טרחו כלל להגיע לדיון ובשל כך פסק השופט, אורן שוורץ, הוצאות נגד הוועדה המקומית והמפעל בסך 3000 שקלים לטובת "הפורום לישראל ירוקה", שעתרה לבית המשפט נגדם.

מחדל זה מתווסף לדיון שהתקיים לפני מספר שבועות, בו בא כוח המפעל – עו"ד עלא תלאווי, "זכה" בכובע נוסף כבא כוח הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בכפר קאסם שאמורה לאכוף את החוק, דבר שהיה ידוע חודשים קודם לכן אך עו"ד תלאווי לא טרח לעדכן את בית המשפט או את העותרים.

עו"ד תלאויי עדכן את בית המשפט כי "בהמשך לדיון שהתקיים בעתירה זו וכן למינויו של הח"מ כיועמ"ש ותובע הוועדה המקומית "קסם", ולאחר קבלת עמדת לשכת עורכי-הדין וכן התייעצות עם המחלקה להנחיית תובעים, הוחלט כי הח"מ לא ייצג בהליך זה".

בכל הזמן הזה מפעל נברס ממשיך לייצר בטון בצורה לא חוקית, פוגע ומזהם את הסביבה וכן, מרוויח מכל דחייה של הדיונים עשרות אלפי שקלים ביום, כך לטענת הפורום לישראל ירוקה.

השופט דחה את דרישת העותרים למתן צו ארעי המורה על הפסקת פעילות המפעל וזאת בטענה כי יש לשמוע את "הצד השני", אותו צד שנעדר מהדיון בלי כל הסבר. כמו גן קבע השופט כי אין להורות על הפסקת עבודות בשלב זה ובלא קיומו של נזק בלתי הפיך כתוצאה מהמשך העבודות. 

דיון נוסף בעניין נקבע לתאריך ה-22.03.14.

מהפורום לישראל ירוקה נמסר: "מדובר במציאות הזויה בה הוועדה המקומית עושה כל שביכולתה על מנת למנוע את הפסקת הפעילות האסורה. בטווח זמן זה ממשיך מפעל נברס להכניס עשרות אלפי שקלים מידי יום ולזהם את הסביבה. דבר הגורם לפגיעה בתושבים הערבים והיהודים כאחד. הגיע זמן שבית המשפט יפסיק את החגיגה הזו ויפה שעה אחת קודם".

הפורום לישראל ירוקה.

הפורום לישראל ירוקה.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]