הישג לח"כ אופיר סופר: החוק להחמרת ענישה בפשיעה חקלאית עבר בקריאה טרומית - 0404
הישג לח

הישג לח"כ אופיר סופר: החוק להחמרת ענישה בפשיעה חקלאית עבר בקריאה טרומית

לפני מספר חודשים פרסם מרכז המחקר והמידע של הכנסת לבקשתו של חה״כ אופיר סופר נתונים מדאיגים בנוגע לפשיעה חקלאית. בעקבות הממצאים הגיש חבר הכנסת סופר הצעת חוק לחילוט רכוש מעבריינים שביצעו פשע חקלאי. החוק שחלק מחברי הקואליציה דרשו לתמוך בו קודם לבסוף בשיתוף פעולה עם שר המשפטים גדעון סער וקיבל את ברכת הדרך גם מהמשרד לביטחון פנים. החוק שקיבל את תמיכת הממשלה בוועדת השרים לעינייני חקיקה וזכה לתמיכה במליאת הכנסת, יעבור לוועדה לביטחון פנים בראשות חברת הכנסת מירב בן ארי שאף חתומה על החוק.

מטרתו של חוק חילוט רכוש מעבריינים בפשיעה חקלאית, להרחיב את הכלים העומדים למערכת אכיפת החוק בהתמודדות עם עברייני הפשיעה החקלאית ולהוסיף לכלים אלה מרכיב כלכלי שיאפשר את חילוט הרכוש של מבצע הפשיעה בשווי הרכוש שהשיג בדרך שתפגע באופן ישיר בכיסם של העבריינים.
כמו כן, מאפשרת הצעת החוק להעביר את הרכוש המחולט מהעבריין לנפגע העבירה בשווי הפגיעה במידה שבית המשפט פסק על אשמת העבריין ועל כך שמגיע לו פיצויים.

בין חברי הכנסת שחתמו על הצעת החוק שעברה ברוב של 41 תומכים: ח״כ אופיר סופר, ח״כ רם בן ברק, ח״כ מירב בן ארי, ח״כ יעקב מרגי וח״כ עמיחי שיקלי.

יוזם החוק, ח״כ אופיר סופר, הציונות הדתית: ״זכות גדולה עבורי שהחוק הראשון שלי שעובר במליאת הכנסת יעסוק בפשיעה חקלאית ובסיוע לחקלאים. כמי שגדל ומתגורר במושב חקלאי בגליל אני מכיר מקרוב את תופעת הפשיעה החקלאית שהפכה למכת מדינה ומהווה פגיעה מכוונת בחקלאים כאשר המטרה הברורה של העבריינים, היא הטלת פחד והשתלטות על שטחים אסטרטגים בנגב ובגליל. על מנת לשמור על החקלאות ולהעניק ביטחון לחקלאים חייבים להגביר את האכיפה והענישה כנגד העבריינים. אני מברך על העברת החוק ומודה לשר המשפטים על שיתוף הפעולה ובתמיכה בחוק ומצפה לקידומו המהיר בוועדה לביטחון פנים לצורך כניסתו לספר החוקים של מדינת ישראל."

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]