צפו בביזיון. ח''כ כסיף על המתיישבים: "מתנחבלים", ח''כ בן ארי: "כל יום שאתה יושב בכנסת זו בושה למדינה" - 0404

צפו בביזיון. ח"כ כסיף על המתיישבים: "מתנחבלים", ח"כ בן ארי: "כל יום שאתה יושב בכנסת זו בושה למדינה"

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק חילוט תקבולי עבירה בפשיעה חקלאית, התשפ"ב-2022 של חבר הכנסת אופיר סופר וקבוצת חברי הכנסת. 41 תמכו בהצעה מול 5 מתנגדים והיא תועבר לוועדה לביטחון פנים.

מוצע לקבוע שאם הורשע נאשם בעבירות המנויות בהצעת החוק שעיקרן עבירות רכוש הנוגעות לפשיעה חקלאית, בית המשפט יהיה רשאי להורות לבקשת תובע על חילוט רכוש בשווי תקבולי העבירה. עוד מוצע לקבוע שבית המשפט יהיה רשאי להורות לבקשת תובע או נפגע העבירה שרכוש שחולט יועבר לנפגע העבירה בתנאים המנויים.

בדברי ההסבר נכתב: "פשיעה חקלאית הפכה למכת מדינה הגורמת לנזקים רבים לחקלאים ולחקלאות בכלל. הפשיעה באה לידי ביטוי בהשחתה של ציוד ורכוש חקלאי, גניבה, ונדליזם, הצתה והברחה של בעלי חיים ועוד -– פעולות שמלבד הפגיעה במקורות הפרנסה של החקלאים, גורמים לפגיעה בתחושת הביטחון הכללית והאישית של החקלאים הנדרשים להגן בגופם על אדמותיהם תוך חירוף נפשם.

לחקלאות בישראל תפקיד לא יסולא בפז הן בהיבט אספקת המזון בזמני שגרה וחירום והן בשליטה על אדמות הארץ, הטיפול בהן וחיזוק הקשר שבין האדם לאדמה. היעדר הרתעה מספקת מביא להתרחבות היקף הפשיעה החקלאית, לפגיעה במשילות המדינה בתחומים אחרים עד כדי פגיעה בביטחון הלאומי והחברתי של אזרחי ישראל".

במהלך הדיון התפתח עימות בין חברי הכנסת עופר כסיף ומירב בן ארי כאשר ח"כ כסיף התנגד להצעה ואמר: "המדינה היא השודדת הגדולה ביותר בעיקר מאזרחיה הערבים הפלשתינים לטובת היהודים. מה היא הגדרה של פשיעה חקלאית? שריפת שדות בידי מתנחבלים היא לא פשיעה חקלאית".

ח"כ בן ארי מחתה על הדברים וח"כ כסיף אמרה לה: "את תשתקי עם הצרחות תרנגולת שלך, חוץ מלצרוח לא מסוגלת לעשות כלום.".

ח"כ בן ארי הגיבה: "מי אתה שתדבר אלי בצורה כזו? איך אתה לא מתבייש? שובינסט מיזוגן, גזען ושונא ישראל. כל יום שאתה יושב בכנסת זו בושה למדינה. אתה צריך לעבור לפרלמנט ברמאללה. של נעליך כשאתה מדבר על חקלאי ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]