בעקבות התחלואה קו רכבות העמק הושבת. נוסעים ל-0404: "לא מצליחים להמשיך בשגרה" - 0404
בעקבות התחלואה קו רכבות העמק הושבת. נוסעים ל-0404:

בעקבות התחלואה קו רכבות העמק הושבת. נוסעים ל-0404: "לא מצליחים להמשיך בשגרה"

נוסעים רבים אשר משתמשים בקו רכבות העמק זועמים על המצב אליו נקלעו. קו הרכבות הושבת בעקבות תחלואת הקורונה. הקו מתחיל בבית שאן ועובר בעפולה, מגדל העמק, יוקנעם, מרכזית המפרץ, מרכז השמונה, בת גלים, חוף הכרמל ועתלית. 

לטענת הנוסעים, אין התחשבות באוכלוסיה רבה אשר צריכה להמשיך בשגרת החיים למרות הנגיף: "ישנם אנשים שגרים בעמק והם לא מבודדים ולא חולים.
צריכים להמשיך בשגרת יומם, חיילים צריכים להגיע לבסיס, אזרחים למקומות עבודה, תלמידים וסטודנטים למסגרות הלימוד וכן טיפול בהורים מבוגרים. וההיסעים החלופיים? הם עוצרים בתחנה אחת בלבד".

הנוסעים חשים שלא נעשה מאמץ על מנת לסייע בבעיה החמורה: "תכריזו שיש סגר ואז ברור שאין תנועת רכבות. כדי שתבינו את נחיצות הקו, מבית שאן לעפולה לוקח 9 דקות ברכבת. באוטובוס לוקח 40 דקות. ברור שלא סופרים אותנו, ועכשיו קיבלנו חותמת".

לגבי מערך ההודעות על התעדכנות הרכבת אמרה דנית הנוסעת בקו: "אני גרה בעפולה. לא קיבלנו שום הודעה רשמית צריך להתעדכן על בסיס יומי באתר ברכבת. זה בזיון, כל יום את צריכה לתנן מה תעשי מחר?".

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "תנועת רכבות סדירה דורשת מספר מינימלי של מקצועות חיוניים כגון פקחים נהגים, מנהלי תנועה בפיקוד הרכבות, אנשי תשתיות ומוקדים חיוניים. בימים האחרונים עלה מספר המאומתים, מבודדים והנמצאים בחופשת מחלה מסיבות אחרות. ולכן אנו מצמצים את תנועת הרכבות.

אנו מבצעים הערכות מצב מספר פעמים ביום וההחלטות מתקבלות על בסיס שיקולים כגון ביקושי נסיעה, שיוכם הגיאגורפי של העובדים החסרים, ואילוצים תפעוליים נוספים".

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]