הותר לפרסום: השב''כ והיחידה המרכזית פענחו אירועי ירי לעבר כוחות משטרה - 0404
הותר לפרסום: השב

הותר לפרסום: השב"כ והיחידה המרכזית פענחו אירועי ירי לעבר כוחות משטרה

במהלך חודש ספטמבר 2021, אירעו התפרעויות אלימות בשכונת עיסאוויה במזרח ירושלים, במהלכם בוצע ירי חי לעבר כוחות משטרה שפעלו במקום. באירועים אלו לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בעקבות האירועים, החלה חקירה משותפת ומורכבת בשב״כ עם היחידה המרכזית של מחוז ירושלים. במסגרת החקירה נעצרו בחודשים האחרונים מספר מעורבים בחשד לירי זיקוקים, השלכת אבנים, השלכת בקבוקי תבערה וכן ביצוע ירי חי לעבר כוחות המשטרה.

לפני כחודש, בתאריך 12.12.2021 נעצר מחבל, תושב עיסאוויה בשנות הארבעים לחייו בגין מתן שירות לארגון טרור. מחקירתו עלה כי קיבל את אחד מכלי הנשק לאחר ביצוע הירי. עם סיום החקירה הוגש נגדו כתב אישום ע״י הפרקליטות בגין רכישה והחזקת נשק, נשיאה והובלת נשק ועסקה אחרת בנשק.

יומיים לאחר מכן עצרו השב״כ ובלשי ימ״ר ירושלים את החשוד בביצוע הירי לעבר השוטרים. המחבל, תושב עיסאוויה בשנות ה-20 לחייו הובא לחקירה במשטרה ומעצרו הוארך מעת לעת. עם סיום החקירה, היום הוגש נגדו כתב אישום הכולל חמישה אישומים שונים, בהם: עבירות של נשיאה והובלת נשק, החזקת נשק, מעשה טרור של ניסיון רצח ועוד.

מהחקירה עלה כי באירועי הירי היה מעורב מחבל, תושב עיסאוויה בשנות השלושים לחייו, בכך שסיפק את נשק מסוג קרלו ששימש לביצוע ירי חי לעבר השוטרים. החשוד נעצר בחודש שעבר, ועם סיום החקירה, בשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום בגין נשיאת נשק והחזקת נשק.

מוקדם יותר החודש, תפסו שב״כ ובלשי ימ״ר ירושלים את שני כלי הנשק מסוג קרלו, ששימשו לביצוע הירי. הנשקים נתפסו בחיפוש שנערך בשטח פתוח בכפר עיסאוויה כשהם מוסתרים מתחת לאדמה עם תחמושת לצדם.

לצד הגשת כתבי האישום ע״י הפרקליטות הוגשה בקשה למעצרם עד לתום ההליכים נגד שלושת הנאשמים. כמו כן החקירה נמשכת ביחס לחשודים נוספים שנעצרו בחשד למעורבותם באירועי הירי, הפרות הסדר ועבירות נשק.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]