החל פינוי מפרי חוק בשמעון הצדיק. בן גביר: "הגיע הזמן להפגין טיפה משילות" - 0404
החל פינוי מפרי חוק בשמעון הצדיק. בן גביר: דוברות המשטרה

החל פינוי מפרי חוק בשמעון הצדיק. בן גביר: "הגיע הזמן להפגין טיפה משילות"

המשטרה וההוצאה לפועל הגיעו הבוקר (שני), לפנות את בית משפחת סאלחייה ואת המשתלה לצידה משכונת שמעון הצדיק בירושלים. חבר הכנסת מוסי רז הגיע למקום ומחא עם הפורעים נגד הפינוי ונגד החלטת בית המשפט. כזכור, משפחות יהודיות רבות סובלות מטרור יום יומי בשכונה, השלכת אבנים ובקבוקי תבערה לעבר בתים והצתת כלי רכב. 

עם הגעת נציגי העירייה וההוצאה לפועל בליווי כוחות משטרה, החלו משפחות המקום להתבצר על בית מגורים עם בלון גז וחומר דליק והבעירו במקום מזרונים. צוות מו"מ של המשטרה פועלים במקום מול המתבצרים ומפרי הסדר במטרה לאפשר את מימוש הצו השיפוטי שניתן ע"י בימ"ש כחוק.

ח"כ איתמר בן גביר: "הגיע הזמן להפגין משילות שהבריונים והפולשים יבינו שמדינת ישראל היא לא פראיירית ובטרור נגד יהודים, לא ישיגו שליטה בכח. כל הכבוד למשה ליאון, אבל עדיין מלאכה רבה עוד לפנינו, יש בשכונת שמעון הצדיק עוד עשרות בתים שפלשו אליהם וצריך לפנותם ויפה שעה אחת קודם. מדינת ישראל חייבת להפגין משילות קודם כל בירושלים".

מהמשטרה נמסר: כבר לפני כשנה, הורה בית המשפט המחוזי בירושלים למשפחה לפנות את המקרקעין המיועדים לצרכי ציבור, לטובת הקמת בית ספר לחינוך מיוחד בן 18 כיתות ו-6 גני ילדים, שאמורים לשרת את תושבי שכונת שייח ג'ארח וילדיהם. מאז מתן פסק הדין, ניתנו אין ספור הזדמנויות למשפחה למסור את המקרקעין בהסכמה, אולם הם סירבו לעשות כן, גם לאחר מתן ארכות, פגישות וניסיונות הידברות חוזרים ונשנים מצד עיריית ירושלים. לכן, עיריית ירושלים פעלה הבוקר כפי שהורה בית המשפט ומימשה את הצווים שהוציא בית המשפט.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]